Materiał Partnera Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Wybranie dobrej firmy transportowej obejmuje rozległy etap decyzyjny, od określenia naszych własnych potrzeb i oczekiwań, aż po ocenę poziomu obsługi klienta, jeszcze zanim dojdzie do zawarcia umowy z danym usługodawcą. Kierowanie się kilkoma istotnymi wyznacznikami może uchronić przed nierzetelnymi firmami, które nie podołają naszemu zleceniu. Jak to zrobić i czym się sugerować?

Określ swoje oczekiwania i potrzeby

Nawet jeśli konkretna firma określa się jako realizująca usługi transportowe, nie każda z nich będzie zajmowała się wszystkimi jego elementami. Niektóre przedsiębiorstwa specjalizują się w przewozie małych ładunków, inne działają tylko na terenie konkretnych województw, zaś kolejne specjalizują się w wyjątkowo wąskim zakresie usług. Warto więc już na wstępie określić, z jakim typem ładunku mamy do czynienia, czy jest to transport standardowy czy ponadnormatywny oraz czy potrzebujemy także usługi załadunku i rozładunku.

Sprawdź stronę internetową… i nie tylko

Większość działających na rynku przedsiębiorstw dysponuje stronami internetowymi lub stronami na popularnych witrynach klasyfikujących firmy pod względem prowadzonej działalności. Powinniśmy skontrolować, czy potencjalny usługodawca figuruje w takim rejestrze, a także jakimi cieszy się opiniami. To jednak nie wszystko. Dobrze sprawdzić także, czy firma znajduje się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz w innych państwowych rejestrach.

Dopytaj o proces realizacji usługi

Po wybraniu potencjalnych usługodawców, które mogą spełniać nasze oczekiwania, przyszedł czas na kontakt. Jak radzą pracownicy firmy transportowej WI-KAR TRANS, powinniśmy dopytać nie tylko o takie parametry jak cena, ale także o to, które elementy obejmuje usługa, jak wygląda flota pojazdów stosowana przez firmę, jakie środki zabezpieczenia podejmuje ona względem przewożonego ładunku, a także jak wygląda proces załadunku i rozładunku. Są to niezwykle istotne elementy, które powinny zawęzić potencjalnych kandydatów.

Oceń kontakt i poziom obsługi

Nie ulega wątpliwości, że niebagatelny wpływ na selekcję firmy logistycznej ma obsługa klienta jaką oferuje nam dany podmiot. Sposób odpowiadania na pytania, podejście do naszych potrzeb i reagowanie na prośby, to specyfika każdej dobrej firmy usługowej, także tej zajmującej się transportem. Jeśli obsługa już na tym etapie będzie pozostawiała wiele do życzenia, możemy założyć, że szwankować mogą także pozostałe elementy współpracy.

Rynek kipi od firm transportowych zajmujących się transportem lądowym, jednak część usług odbiega od deklarowanych. Jak jednak pokazuje powyższy artykuł, kierując się zaledwie kilkoma wyznacznikami możemy zwiększyć swoje szanse na wybranie rzetelnej firmy, która spełni nasze oczekiwania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas