Artykuł sponsorowany Jak dopasować rodzaj chłodni dostawczej do transportowanego towaru?

Jak dopasować rodzaj chłodni dostawczej do transportowanego towaru?

Niemal każdy produkt czy towar musi być transportowany w sposób spersonalizowany. Od najprostszych odpadów komunalnych, przez transporty ciężkie, aż po medyczne. Niektóre z nich wymagają nie tylko określonej przestrzeni, ale również warunków termicznych. Zapewniają je izotermy oraz chłodnie. Chociaż mogą na pierwszy rzut oka spełniać podobne funkcje to jednak różni je bardzo wiele. Tu znajdziesz więcej szczegółów na temat transportów w chłodniach!

Czym są chłodnie transportowe i jak działają?

Chłodnie w transporcie odgrywają ogromną rolę. To specjalnie skonstruowane przestrzenie załadunkowe, które są zasilane agregatami chłodniczymi. Ich budowa sprzyja utrzymywaniu bardzo niskich temperatur, co zapewnia optymalne warunki termiczne dla wymagających ładunków. Ciekawą sugestię odnośnie chłodni podaje przedstawiciel firmy RD LOGISTIC: „Chłodnie transportowe można podzielić ze względu na gabaryty. Niektóre z nich montowane są na nadwoziu busów, oraz pojazdów ciężarowych dostawczych a inne stanowią odrębne naczepy o maksymalnym załadunku 22 ton”. Taka rozpiętość pojemnościowa zapewnia spory wybór rodzaju transportu, który interesuje danego przedsiębiorcę. Zawsze jednak otrzymuje on odpowiedni typ chłodni do swoich oczekiwań.

Czy każda chłodnia jest taka sama?

Warto przyjrzeć się temperaturze minimalnej, która jest osiągana w chłodniach transportowych. Transport chłodniczy może zapewniać minimalnie -35°C. Zwykle nie jest potrzebna aż tak niska temperatura. Jednak mrożonki typu mięso, warzywa, a także lody muszą być przewożone w temperaturze co najwyżej -18°C lub niższej. Podobnie jest w przypadku niektórych leków czy szczepionek, które również wymagają temperatury poniżej 0.

Produkty świeże wymagają innych warunków termicznych. Jednak i one powinny być przewożone w chłodniach dla zapewnienia optymalnych warunków. Dla przykładu: świeże mięso, nabiał i przetwory mleczne, produkty pasteryzowane, świeże warzywa i owoce oraz jaja muszą być utrzymywane w transporcie w niskich temperaturach nieco powyżej 0°C. Zwykła izoterma nie jest w stanie utrzymać takich warunków, dlatego najlepiej jest postawić na przewóz chłodniczy.

Organizując transport w chłodniach, warto postawić na optymalne przestrzenie załadunkowe, dopasowane do objętości towarów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas