Materiał Partnera Jak bezpiecznie przewozić maszyny rolnicze?

Jak bezpiecznie przewozić maszyny rolnicze?

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie przewieźć maszyny rolnicze? Transport tego rodzaju, wielogabarytowego sprzętu wymaga odpowiedniej organizacji i wyposażenia. Na ogół okazuje się, że konieczna jest pomoc specjalistycznej firmy. Tylko przewoźnik, który dysponuje odpowiednimi pojazdami, jest w stanie zapewnić maszynom stuprocentowe  bezpieczeństwo w podróży.

Jakiego rodzaju pojazdów używa się w takcie przewożenia maszyn rolniczych?

Każdy, kto sprowadzał z daleka maszynę rolniczą, wie, że sprzęt wykorzystywany do prac polowych transportuje się specjalnymi samochodami, które są wyposażone w naczepy. W dużych i stabilnych naczepach można bowiem przewozić maszyny rolnicze różnych gabarytów i różnego zastosowania. Zarówno ogromne kombajny, jak i prasy belujące czy pługi.

Zanim kierowca wyruszy w daleką drogę ze wskazanym sprzętem, musi go jednak odpowiednio zabezpieczyć. Tak, by podczas długiej trasy nie uległ poważnemu uszkodzeniu, a co najważniejsze – nie stwarzał zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.  Ponadto, działające w branży przedsiębiorstwa takie, jak EURO BUS doskonale wiedzą, że rodzaj samochodu przewożącego sprzęt rolniczy trzeba uzależnić od planowanej trasy. Należy uwzględnić wysokość i szerokość wykorzystywanego pojazdu i porównać ją do mijanych po drodze wiaduktów. Nie bez znaczenia pozostaje również masa samochodu.

Transportowanie maszyn rolniczych z krajów innych niż Polska

Przewożenie maszyn rolniczych na terenie naszego kraju sprawia już niemałą trudność. Zwłaszcza jeśli odległości docelowe są dość znaczne. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak podczas transportowania sprzętów zza granicy. A, że do Polski trafia coraz więcej tego rodzaju maszyn, przewóz wskazanego wyposażenia stał się po prostu konieczny. Na szczęście firmy świadczące usługi przewozowe stanęły na wysokości zadania i rozszerzyły swoje oferty. Dziś wiele przewoźników umożliwia bezpieczny, profesjonalny i skrupulatnie zaplanowany – nawet bardzo daleki transport.

Do Polski najczęściej trafiają maszyny rolnicze z Niemiec i z Wielkiej Brytanii. Jeśli jesteś rolnikiem i szukasz sprawdzonego przewoźnika, który pomoże Ci przetransportować określone sprzęty, interesującą ofertę możesz znaleźć w Internecie. Pamiętaj jednak, by zdecydować się na przedsiębiorstwo specjalizujące się w tego rodzaju usługach. Tylko wtedy możesz liczyć na doświadczenie i bezproblemową współpracę. Istotna jest również opcja rozładunku, który na miejscu stanowi spore udogodnienie.


Podziel się