Artykuł sponsorowany Kluczowe aspekty przewozu sprzętu medycznego

Kluczowe aspekty przewozu sprzętu medycznego

Przewóz sprzętu medycznego obarczony jest odpowiedzialnością za delikatną aparaturę. Urządzenia medyczne muszą trafić do miejsca docelowego w stanie nienaruszonym. Wszelkie usterki i uszkodzenia powstałe na skutek transportu przekładają się na sprawność i precyzję działania sprzętu medycznego, co może mieć pośredni wpływ na zdrowie i życie pacjentów.

Jak zabezpieczyć sprzęt na czas transportu?

Co do zasady urządzenia medyczne są dość drogie i delikatne. Bardzo często służą do wykonywania badań i precyzyjnych pomiarów, dlatego aparatura musi dotrzeć do miejsca docelowego w stanie nienaruszonym. Kluczowe jest zatem, aby odpowiednio zabezpieczyć sprzęt do wysyłki, przy czym należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Często okazuje się bowiem, że duże urządzenia, które nie zmieszczą się w samochodzie transportowym, muszą zostać zdemontowane.

Sprzętu medycznego nie mogą przewozić firmy kurierskie. Transport aparatury wymaga bowiem specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w zakresie drogiego i podatnego na uszkodzenia sprzętu. Co więcej, fachowcy zdemontują ruchome elementy lub zbyt duże podzespoły i zamontują je z powrotem w miejscu docelowym. Firmą, która zajmuje się przewozem aparatury medycznej i posiada ku temu odpowiednio przygotowaną flotę aut, jest przedsiębiorstwo LICKI.

Sprzęt medyczny powinien być zabezpieczony na czas przewozu przed uszkodzeniami mechanicznymi, drganiami, jakie powstają w czasie jazdy oraz wilgocią. Problem zbyt niskiej temperatury w samochodzie rozwiązuje ogrzewanie, które zawsze montowane jest w pojazdach przeznaczonych do transportu urządzeń medycznych. Dzięki temu dostarczona aparatura jest praktycznie od razu gotowa do użytku.

Problemy związane z transportem aparatury medycznej

Jak wspomniano wcześniej, do przewozu sprzętu medycznego służy dedykowana flota w pełni dostosowanych aut. Delikatna aparatura nie może być transportowana bowiem busem kurierskim, który zwykle zapełniony jest mnóstwem innych paczek. Sprzęt musi być unieruchomiony zarówno w opakowaniu, jak i w przestrzeni ładunkowej, tak aby przesyłka nie przesuwała się w razie nagłego hamowania. W busie kurierskim jest to praktycznie niemożliwe.

Za bezpieczeństwo przesyłki odpowiadają kierowcy, których wiedza, doświadczenie i świadomość istniejących zagrożeń pozwalają uniknąć wielu niespodziewanych zdarzeń. Bardzo ważne jest właściwe wybieranie tras – błędem jest poruszanie się po bocznych uliczkach, których nawierzchni pozostawia wiele do życzenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas