Materiał Partnera Jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę za granicę?

Jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę za granicę?

Wysyłka paczki poza granice kraju to zawsze sporo wątpliwości – nadawca obawia się, że przesłane przedmioty nie dotrą na miejsce lub zostaną uszkodzone w trakcie transportu. Nierzadko problematyczne okazują się także koszty całego przedsięwzięcia, które w przypadku większości popularnych firm kurierskich są dość wysokie. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług prywatnego przewoźnika – dlaczego?

Właściwe zabezpieczenie towaru

Poszczególne przedmioty przesyłane za pomocą sporych firm kurierskich często docierają do odbiorców z rozmaitymi uszkodzeniami. Niekiedy są one poważne, co wiąże się z koniecznością rozpoczęcia procedury uzyskania środków z ubezpieczenia przesyłki. O wiele rzadziej nieprzyjemne sytuacje tego typu zdarzają się w przypadku prywatnych przewoźników. Dzieje się tak ze względu na skrupulatność w zabezpieczaniu każdej przesyłki z osobna. Takie działanie pozwala doskonale rozplanować układ paczek w pojeździe i zapewnić brak ich przesuwania się w trakcie jazdy.

Przewoźnicy wskazują jednak na konieczność odpowiedniego przygotowania przesyłki we własnym zakresie. W tym celu przyjmują przedmioty zabezpieczone folią bąbelkową, znajdujące się w kartonach dodatkowo zaklejonych taśmą lub folią typu stretch. Rodzaj właściwego opakowania doradzi sam przewoźnik, który następnie zadba o bezpieczne dostarczenie paczki. Tak działa firma Wojtek-Bus realizująca usługi dostarczania przesyłek do Szwecji. Nie jest to jednak jedyny atut prywatnego przewoźnika, który gwarantuje bezpieczne i terminowe dowiezienie towaru do odbiorcy znajdującego się za granicą.

W nienaruszonym stanie

Ładunek zabezpieczony w pojeździe i dodatkowo odpowiednio zapakowany trafia zatem do adresata w nienaruszonym stanie. Niekiedy jednak problemem staje się nie tyle uszkodzenie przesyłanych przedmiotów, co ich brak. Tego typu sytuacje przydarzają się w dużych firmach kurierskich, gdzie paczka przechodzi przez wiele etapów realizacji usługi, co w większości przypadków eliminuje możliwość odzyskania mienia. Pełne bezpieczeństwo w tym zakresie gwarantują prywatni przewoźnicy.

Dbają oni o to, by każda z paczek była zabezpieczona w odpowiedni sposób, a ładunki znajdujące się w nich pozostały na swoim miejscu aż do momentu odbioru ich przez adresata. Transport paczek za granicę, w tym np. do krajów skandynawskich, warto zrealizować zatem za pomocą sprawdzonego przewoźnika. Takie rozwiązanie najczęściej okazuje się bardzo bezpieczne i pewne, a dodatkowym jego atutem jest możliwość przewozu różnego rodzaju przedmiotów, w tym także nietypowych i o sporych gabarytach.

Opracowanie:

Wojtek-Bus Wojciech Abram

Tarnobrzeg , Konstytucji 3 Maja 8 lok. 21

Podziel się