Artykuł sponsorowany Jakie ubezpieczenie musi posiadać firma transportowa?

Jakie ubezpieczenie musi posiadać firma transportowa?

Poszukujesz firmy transportowej, z którą chciałbyś nawiązać współpracę i zastanawiasz się nad tym, jakie tak właściwie ubezpieczenie powinny posiadać tego typu przedsiębiorstwa, by zapewnić swoim klientom stuprocentowe bezpieczeństwo? Przeczytaj nasz artykuł do końca i dowiedz się, jakie ubezpieczenie musi posiadać firma transportowa. Dowiedz się również tego, co wpływa na ceny ubezpieczenia OC dla przewoźnika drogowego.

Czy firma transportowa powinna wykupić wyłącznie ubezpieczenie OC?

Na początek warto podkreślić, że ubezpieczenie OC przewoźnika nie jest obowiązkowe – dobrze jednak, kiedy takowe posiada. Jeżeli dana firma transportowa zajmuje się przewozami krajowymi i jednocześnie transportuje ładunki poza granicę Polski, to chcąc się ochronić przed konsekwencjami finansowymi uszkodzenia lub utraty powierzonych jej ładunków, powinna wykupić polisę OC w ruchu krajowym, a także ubezpieczenie OC w ruchu międzynarodowym. Jeśli jednak dany przedsiębiorca zajmuje się wyłącznie transportem drogowym międzynarodowym, choć wyrusza z Polski, to może ograniczyć się do wykupienia polisy OC w transporcie międzynarodowym.

Jeśli więc planujesz podjąć współpracę z wybraną firmą transportową, zwróć uwagę na to, by miała ona aktualną polisę OC – idealnie dopasowaną do specyfiki realizowanego przez nią transportu. Pamiętaj – kiedy wszystkie samochody realizujące dla Ciebie przewóz posiadają aktualne polisy OCP, a także wymagane prawem licencje i koncesje, to możesz być spokojny o jego przebieg. Z kolei OC Spedytora stanowi dla Ciebie dodatkowe zabezpieczenie.

Jakie czynniki wpływają na ceny ubezpieczenia OC dla przewoźnika drogowego?

Ceny polisy OC dla poszczególnych przewoźników, takich jak firma transportowa Truckline z Myślenic, różnią się, ponieważ wpływają na nie rozmaite czynniki. Ważne są przede wszystkim roczne dochody firmy transportowej (im są wyższe, tym większa jest stawka ubezpieczenia), rodzaj przewożonych przez nią ładunków (ładunki mogą być różnie klasyfikowane, na przykład jako towary podwyższonego ryzyka), suma gwarancyjna, czyli górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela, zakres terytorialny wykupowanego ubezpieczenia (przewoźnik może realizować transport krajowy lub międzynarodowy), a także ewentualne rozszerzenia polisy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas