Artykuł sponsorowany Etapy procesu logistycznego w transporcie drogowym

Etapy procesu logistycznego w transporcie drogowym

Transport drogowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów transportu. W ten sposób przewozimy mnóstwo towarów, po drogach podróżują również ludzie w celach zawodowych i prywatnych. W przypadku długodystansowych tras istotną rolę odgrywa logistyka, by odpowiednio zaplanować przejazd. Z tego artykułu dowiesz się, jak przebiega proces logistyczny w transporcie drogowym.

Planowanie trasy

Podstawowym etapem procesu logistycznego jest odpowiednie zaplanowanie trasy. Najważniejszymi elementami są punkt początkowy i końcowy, gdyż to one determinują przebieg całego przejazdu. Do skomplikowania procesu planowania trasy dochodzi w momencie, gdy przejazd obejmuje przystanki pośrednie. Dzieje się tak, gdy firma oferuje każdemu pasażerowi odbiór i dojazd w konkretne miejsce. Jest to wygodne rozwiązanie dla podróżnych, jednakże wymaga od organizatorów zwiększonego wysiłku planistycznego. Trasa musi zostać zaplanowana w taki sposób, by pośrednie przystanki wkomponowane były pomiędzy punkt początkowy a końcowy. Przy planowaniu trasy należy również uwzględnić postoje, by zapewnić możliwość odpoczynku kierowcy oraz pasażerom.

Prawidłowa wycena przejazdu

Określenie kosztów transportu to kolejny istotny etap procesu logistycznego. Podstawowym kosztem jest paliwo konieczne do realizacji przejazdu, jednakże w prawidłowej wycenie uwzględnione muszą być również inne elementy. Są to: wynagrodzenie kierowcy i innych pracowników, opłaty drogowe i parkingowe, a także amortyzacja pojazdu. Mimo tylu elementów wyceny, firmy specjalizujące się w transporcie osób, na przykład firma przewozowa Safe Trans, oferują przystępne ceny przejazdów. Jest to możliwe, między innymi za sprawą właściwie przeprowadzanych procesów logistycznych, które pozwalają ograniczyć koszty w taki sposób, by nie doprowadzić do pogorszenia jakości świadczonych usług.

Bezpieczeństwo i komfort przejazdu

Zapewnienie podróżnym odpowiedniego komfortu oraz bezpieczeństwa to elementy, które świadczą o podejściu firmy do klientów. Warto o tym pamiętać, wybierając busy do Niemiec lub innych krajów europejskich, ze względu na długość takiego przejazdu. Ważne jest, by zatrudnieni kierowcy posiadali odpowiednie uprawnienia i doświadczenie. Pozwala to wierzyć, że przejazd odbędzie się bez niepożądanych nieprzyjemności związanych z nieprawidłową lub nawet niebezpieczną jazdą niedoświadczonych kierowców. Niemniej istotny jest pojazd użyty do przejazdu. Musi on przechodzić regularne badania techniczne, a dla zapewnienia komfortu powinien być wyposażony w system klimatyzacji. Każdy fotel musi posiadać osobne pasy bezpieczeństwa, a oprócz tego muszą one być odpowiednio wygodne, by podróż nie była nadmiernie męcząca.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas