Materiał Partnera Usługi transportu międzynarodowego

Usługi transportu międzynarodowego

Obecnie coraz więcej firm o profilu handlowym, przemysłowym, czy produkcyjnym, które nastawione są na eksportowanie swoich towarów, wykorzystuje outsourcingowe usługi transportu międzynarodowego firm posiadających duży tabor przewozowy. Dzięki temu nie tylko optymalizują cały proces logistyczny związany z załadunkiem oraz przewozem, ale także gwarantują sobie znaczne oszczędności. Największą zaletą jest zaś brak konieczności budowania własnej floty pojazdów. To zaś pozwala rozwijać się nawet małym przedsiębiorstwom.

Transport całościowy oraz drobnicowy

Z obsługi transportowej zewnętrznych firm korzysta dzisiaj tysiące przedsiębiorców. Warto przy tym wiedzieć, że rozwinięty sektor outsourcingowych usług eksportu towaru do takich państw jak Niemcy, Włochy, Austria, Hiszpania, czy Francja może dotyczyć transportu całopojazdowego bądź częściowego. Z rozwiązania pierwszego korzystają najczęściej większe firmy produkcyjne oraz handlowe, które wymagają tranzytu dużej ilości towarów jednocześnie. Transport częściowy organizowany jest zaś dla mniejszych przedsiębiorców, którzy eksportują mniejsze ilości produktów. Wtedy istotne z punktu widzenia logistycznego, jest skompletowanie zamówień w taki sposób, aby firma przewozowa nie była stratna (przewóz w naczepie towarów od różnych podmiotów). To wymaga zaś wdrożenia przez nie bardzo innowacyjnych działań spedycyjnych, które mogą dotyczyć stałej współpracy z wieloma podmiotami biznesowymi, bądź też tej doraźnej. Dzisiaj pozyskiwanie dodatkowych zleceń nie jest trudne, czego dowodem są narzędzia określane mianem „giełd transportowych”. Jest to specjalne oprogramowanie online, dzięki któremu można wyszukiwać firmy gotowe na podjęcie błyskawicznej współpracy. Tym wyróżnia się między innymi przedsiębiorstwo transportowe Admira, które dysponuje maszynami pozwalającymi na przewóz towarów o ładowności 8, 9 i 25 ton.

Transport drobnicowy – odpowiednie techniki spedycyjne

Olbrzymią część przekazywanych na eksport towarów jest tak zwane drobnica. Tego typu transport to nic innego, jak przewóz gotowych/przetworzonych produktów, które posiadają własne opakowania (jednostki). Ze względu na swoje różnorodne kształty, wielkości i delikatność, należy przy nich zastosować odpowiednie techniki załadunku. Mowa między innymi o wykorzystaniu kontenerów i palet, na których towary są zabezpieczone pasami, a także foliami rozciągliwymi. Przy transporcie drobnicowym czas załadunku znacznie się wydłuża, dlatego najlepsze firmy świadczące usługi transportu międzynarodowego są w stanie zapewnić tak zwaną optymalizację procesów logistycznych. To zaś usprawnia pracę nie tylko ich własnych pracowników, ale także zespołu specjalistów kontrahenta. Dzięki optymalizacji przyśpieszona jest m.in. praca magazynów.

Opracowanie:

Admira Sp. z o.o.

Warszawa , Górczewska 228A lok. 21

Podziel się