Artykuł sponsorowany Ekogroszek, miał czy orzech  – jaki rodzaj węgla wybrać? Poradnik Olespol

Ekogroszek, miał czy orzech – jaki rodzaj węgla wybrać? Poradnik Olespol

Czy wiesz, że wybór odpowiedniego rodzaju opału na zimę jest niezwykle ważny ze względów ekonomicznych oraz z uwagi na komfort cieplny osób, przebywających wewnątrz budynku? W związku z tym, przed dokonaniem zakupu materiałów grzewczych, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim ważne są: ilość wytwarzanego ciepła, koszt za zużycie czy też sposób obsługi pieca. Przeczytaj, jakie są najbardziej popularne rodzaje opału i poznaj ich właściwości.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze węgla?

Przypadkowo wybrany i okazjonalnie kupiony materiał grzewczy może okazać się wadliwy i bezużyteczny. Przed dokonaniem transakcji, warto więc zwrócić uwagę na kilka aspektów, z czego najważniejszy to indywidualne oczekiwania i potrzeby. Niezwykle istotna jest więc wartość opałowa danego materiału, od której zależy między innymi komfort cieplny domowników. Jest to – najprościej definiując – ilość ciepła, którą można uzyskać podczas spalania danego produktu. Wartość ta jest podawana w megadżulach lub kilodżulach na kilogram paliwa. Warto zaznaczyć, że im ona jest wyższa tym lepiej. Oprócz tego, kupując węgiel, warto zwrócić uwagę na czystość węgla – nie powinien być on zabrudzony innymi materiałami (np. piaskiem czy kamieniem). Dodatkowo, produkt powinien być dobrze osuszony – wilgotnym niezwykle trudno będzie rozniecić i utrzymać ogień.

Podstawowe rodzaje węgla

Warto być świadomym, że poszczególne rodzaje węgla znacznie różnią się między sobą.  Najbardziej popularne wśród polskich konsumentów są:

  • ekogroszek – to materiał opałowy, który produkowany jest z wysokokalorycznego węgla. Charakteryzuje się on niską zawartością wody, niewielką spiekalnością oraz znikomą ilością wytwarzanego tlenku siarki i popiołu. Warto zaznaczyć, że najczęściej ekogroszek dostępny jest w granulacji od 5 do 25 mm. Ten rodzaj opału sprawdzi się przede wszystkim w kotłach ekologicznych,

  • miał – paliwo o najniższej granulacji. Uznawane jest ono za uniwersalny środek grzewczy, dostępny w stosunkowo niskiej cenie i dobrej jakości,

  • orzech – należy do grupy grubych i płomiennych. Jest to paliwo o bardzo dużej wartości opałowej, które spala się długim, jasnym płomieniem. Warto zaznaczyć, że węgiel orzech wykorzystywany jest w kotłach zasypowych, zarówno starego jak i nowego typu. Dużą zaletą jest wydajność paliwa i wygoda w jego użyciu.

Gdzie zakupić opał?

Materiał opałowy to spora inwestycja finansowa, zatem niezwykle ważna  jest wysoka jakość produktu. Najlepiej więc wybierać materiał grzewczy ze sprawdzonego składu opału. Rekomendowanym przedsiębiorstwem, które zajmuje się sprzedażą węgla jest Olespol z Olesna (woj. opolskie). Firma działa na rynku już od 1991 roku. Specjalizuje się w świadczeniu usług, takich jak: składu opału, transportu oraz obsługi transportu kolejowego. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się hurtowe materiały opałowe, takie jak: węgiel luzem i workowany, koks wysokokaloryczny, miał wysokokaloryczny oraz ekogroszek luzem i workowany. Dodatkowo, firma zapewnia własny transport do klienta. Oprócz tego, że można tam nabyć dobre jakościowo produkty, Olespol wyróżnia się także profesjonalnym podejściem do klienta. Są to przede wszystkim: fachowe doradztwo oraz dostosowanie do potrzeb zamawiającego czasu realizacji zlecenia. 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas