Artykuł sponsorowany Charakterystyka elektrycznych wózków widłowych

Charakterystyka elektrycznych wózków widłowych

Wózki widłowe to pojazdy stosowane w wielu polskich przedsiębiorstwach. Najczęściej spotyka się je w wersji spalinowej bądź elektrycznej. Te drugie, bo to one są tematem dzisiejszego artykułu, są zwane także wózkami akumulatorowymi. Wyróżnia je przede wszystkim niski poziom hałasu oraz brak emisji szkodliwych spalin. Najważniejszą ich zaletą jest możliwość wykorzystania ich w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć?

Z czego zbudowany jest wózek widłowy?

Klasyczny wózek widłowy składa się z mocnej, stalowej ramy, podwozia z czterema kołami, silnika, przeciwwagi i masztu zamocowanego w przedniej części. W zależności od przeznaczenia, widły mogą zostać zastąpione specjalnymi chwytnikami umożliwiającymi transportowanie beczek bądź pudeł kartonowych. Sprawdzi się on również w połączeniu z pługiem, co umożliwi wykorzystanie go do odśnieżania placu zimą. Warto dodać, że producenci zadbali nie tylko o szerokie zastosowanie wózka widłowego, ale też o komfort i bezpieczeństwo jego operatora. Podczas wykonywania pracy jest on w pełni zabezpieczony. Jednym z elementów niwelującym ryzyko wypadku jest specjalna krata osłaniająca go przed ewentualnym zsunięciem się przewożonych przedmiotów. Metalowa konstrukcja chroni także przed spadającymi przedmiotami. Dodatkowo, szereg zabezpieczeń zastosowano
w kabinie, dzięki czemu operator może w 100% skupić się na wykonywanej pracy.

Jakie są zalety elektrycznych wózków widłowych?

Do najważniejszych zalet takich pojazdów można zaliczyć fakt, iż nie emitują spalin, są ciche w użytkowaniu i tanie w eksploatacji. Co najważniejsze – są wytrzymałe i proste w obsłudze. W zależności od zastosowanego akumulatora i jego siły możliwe jest pracowanie na wózku nawet przez 8 godzin. Jedyną wadą omawianego rozwiązania jest wysoka cena, jednak korzyści są wymierne w stosunku do ceny. Użytkownicy zaznaczają, że są stabilniejsze i łatwiejsze w obsłudze niż ich spalinowe wersje. Co więcej, umożliwiają one manewrowanie na niewielkiej przestrzeni. Pod względem budowy obydwie wersje nie różnią się między sobą.

Jak wybrać właściwy wózek widłowy?

Specjaliści z firmy TM Service podpowiadają, że przy wyborze wózka najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na potrzeby Klienta oraz specyfikę branży, w której będzie wykorzystywany. Podejmując decyzję, warto zwrócić uwagę na prędkość podnoszenia i opuszczania ładunku, prędkość jazdy czy też nacisk pojazdu wywierany na podłoże. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na zewnętrzny promień zawracania. Element ten odgrywa ważną rolę w sytuacji, gdy wózek wykorzystywany jest na terenie wąskich korytarzy pomiędzy regałami.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas