Materiał Partnera Bezpieczny przewóz ładunków

Bezpieczny przewóz ładunków

Każda firma handlowa, czy też ośrodek przemysłowy, podejmując współpracę z przedsiębiorstwem outsourcingowych usług przewozu towarów, zwraca szczególną uwagę na bardzo ważny czynnik – bezpieczeństwo ładunków. Dzisiaj, aby odpowiedni załadunek trafił z punktu A do punktu B, w nienaruszonej formie, ważne jest to, by przewoźnik stosował w swojej organizacji kilka ważnych procedur.

Odpowiedni załadunek

Bezpieczeństwo towarów jest w dużej mierze uzależnione od sposobów załadunku. Ważne jest zatem to, aby przewoźnik oferował nowoczesne sposób umieszczania towarów w przestrzeni naczepy, wraz z różnymi systemami zabezpieczającymi, od zwykłych kartonów i folii, po specjalne pasy, czy nawet łańcuchy, unieruchamiające dodatkowo określony towar.

Nowoczesna flota pojazdów

Kolejnym ważnym punktem bezpieczeństwa przewożonych towarów, jest nowoczesna flota. To od pojazdów ciężarowych, w dużej mierze będzie zależeć to, czy w naczepie będzie dochodziło do zjawiska drgań itp. Dzisiaj najlepsze firmy inwestują zatem zawsze w maszyny i osprzęt, które posiadają odpowiednie systemy takie, jak ABS, ASR, czy ESP. Wbrew pozorom jest to ważne działanie, wpływające na jakość przewozową.

Doświadczeni kierowcy

Firmy outsourcingowych usług przewozu towarów wiedzą, jak ważny jest styl jazdy kierowców pojazdów ciężarowych. Zarówno to, jak i też inne kompetencje spedycyjno-transportowe, znacznie zatem wpływają na bezpieczeństwo ładunków. To dlatego dzisiaj kierowcy muszą posiadać szerokie zdolności w zakresie serwisowania pojazdów, a także muszą przechodzić szereg dodatkowych kursów jazdy (np. antypoślizgowej).

Logistyka przewozu

Istotna jest także sama logistyka przewozu. Mowa o stałym kontakcie bazy floty pojazdów, z odpowiednią jednostką na trasie. Dzisiaj w najlepszych firmach spedycyjno-transportowych, pracownicy biurowi, informują kierowców o zmianach pogody na danym odcinku, o zablokowanych drogach, czy o innych utrudnieniach. Wielokrotnie pozwala to skrócić czas transportu i wyeliminować stres związany z nieterminowym rozładunkiem. Niestety, ale wielokrotnie właśnie czynnik stresowy, wpływa na to, że dochodzi do wypadków, czy agresywnej jazdy, która powoduje uszkodzenia towarów.

Zabezpieczenia towarów przed włamaniem

Niestety wiele firm nie zwraca uwagi na coś, co nie zdarza się często, ale jest wciąż realnym zagrożeniem na trasach handlowych. Mowa o włamaniach do naczep w trakcie postojów kierowców. Dzisiaj ważne jest zatem to, aby każda flota wyposażona była w alarmy, czujniki, a także specjalistyczne klapy, zamki, a nawet kamery!

Poznałeś już kilka zasad bezpiecznego przewozu towarów. Jeśli chcesz podjąć współpracę z dobrą firmą, która wdrożyła właśnie takie procedury w swojej organizacji, zgłoś się do specjalistów przedsiębiorstwa TRANSNET, które podejmuje się najbardziej skomplikowanych zleceń, w ramach współpracy stałej, lub doraźnej. 

Opracowanie:

Transnet Beata Zembrzuska

Przybyszewo 19

  • tel. 514 545 523

Podziel się