Materiał Partnera
Firany z wysokiej jakości tkanin

Firany z wysokiej jakości tkanin

Okna to bardzo ważny element każdego pomieszczenia. Wpuszczają do wnętrza światło dzienne, dzięki nim możemy też ze środka budynku obserwować to, co dzieje się na zewnątrz. Istotnym elementem są firany – pełnią one funkcję zarówno dekoracyjną, jak i użytkową. Ich wybór jest więc ważny, dlatego warto wybrać jedynie najlepszego, renomowanego producenta firan z wysokiej jakości tkanin.

Ponadczasowe dekoracje

Firany od wielu lat goszczą w polskich domach jako stały element ozdobny okien. Są one bardzo praktyczne – dzięki zawieszeniu ich na karniszu, w prosty sposób można regulować szerokość okna, jaką zakrywają. Najważniejszym jednak ich atutem są walory estetyczne, które wprowadzają do wnętrz. Bogate wzornictwo, jakie znajdziemy w firanach renomowanego producenta Chemeks Sp. z o.o., pozwala na idealne dopasowanie ich do danego pomieszczenia. Do salonu dobrym pomysłem będą motywy związane z naturą – kwiatowy deseń lub imitacja gałęzi z listkami wyglądają stylowo, elegancko, wprowadzają do wnętrza przyjemny, odprężający nastrój. Ciekawym rozwiązaniem są też firany z falą. Ich dolna część ma niejednolity kształt o zróżnicowanej wysokości, dzięki czemu taka dekoracja jest wyjątkowa i nadaje oknom charakteru. Miłośnicy minimalizmu również znajdą coś dla siebie w ofercie renomowanych producentów firan – to produkty z niewielką ilością zdobień. Charakteryzuje je gładkość i prosty wygląd, który świetnie uzupełnia modernistyczne wnętrza. Przy wyborze firan należy jednak pamiętać o ich właściwym dopasowaniu do posiadanych okien – istotne są wymiary materiału. Kluczowa jest też jakość tkanin.

Bardzo dobre właściwości

Dobieranie firan do konkretnych pomieszczeń to nie tylko decyzja odnośnie wzoru. Ważne jest dostosowanie materiału do wysokości i szerokości okien oraz ścian. Firana nie może być bowiem za długa, jeśli powierzchnia danego pomieszczenia jest mała – może to doprowadzić do optycznego zmniejszenia wnętrza. Zbyt krótki materiał z kolei nie zapewni dostatecznej zasłony. Nie bez znaczenia pozostaje też jakość firan – dobrym rozwiązaniem będą produkty wykonane z niezwykle popularnej tkaniny żakardowej. Charakteryzuje ją wysoka wytrzymałość oraz łatwość w obsłudze – pranie nie jest problematyczne, a firana nie musi być prasowana. Najlepsze firany żakardowe zawieszone na karniszu krótko po wypraniu wyprostują się pod wpływem własnego ciężaru. Warto jednak wybrać producenta, który zapewni najlepszą jakość tkanin użytych do wykonania poszczególnych firan. W ten sposób zagwarantujemy sobie trwałą, funkcjonalną i przede wszystkim niezwykle atrakcyjną wizualnie dekorację okienną.

Opracowanie:

Chemeks Sp. z o.o.

Poraj , Armii Krajowej 43

Podziel się