Artykuł sponsorowany Polar do odzieży sportowej. Czym powinien się charakteryzować?

Polar do odzieży sportowej. Czym powinien się charakteryzować?

Polar często używany jest jako materiał do szycia odzieży sportowej. Ma on bowiem, dzięki swojej budowie, odpowiednie właściwości, do których zaliczają się m.in. termoizolacja oraz brak wchłaniania wody. Dodatkowo nie zatrzymuje on potu, gdyż przepuszcza parę wodną. Dowiedzmy się zatem, jaka jest charakterystyka tej uniwersalnej i powszechnie wykorzystywanej tkaniny.

Czym jest polar?

Polar jest rodzajem dzianiny wykonanej z PET oraz innych tworzyw sztucznych. Wynaleziony został w 1979 roku przez amerykańską firmę Malden Mills, która nazwała ów materiał – Polartec. Struktura tkaniny stworzona została na wzór niedźwiedziego futra, spleciono ze sobą cienkie rurki poliestrowe. Powietrze znajdujące się we włóknach zapewnia termoizolację, a sama struktura nie wchłania wody. Dzięki tym właściwościom polar stał się powszechnie używany na całym świecie, szczególnie jako tkanina na odzież sportową.

Rodzaje polarów

Rozróżniamy różne rodzaje polarów, które dzieli się ze względu na ich gramaturę. Jeżeli jeden metr kwadratowy waży 100 gramów oznaczamy go nazwą polar 100 g/m². Ta właśnie tkanina jest najlżejszą ze wszystkich. Może ona służyć jako docieplenie pod inne ubrania. Jeżeli chodzi o aktywności sportowe, materiał ten nadaje się na lekkie bluzy i kurtki, dobrze sprawdzające się podczas trekkingu oraz jazdy na rowerze. Kolejnym rodzajem jest polar 200 g/m². Jest to najbardziej uniwersalna tkanina, bardzo ciepła i mająca wiele zastosowań. Stosuje się ją do produkcji bluz, spodni,  kurtek, a także rękawiczek oraz czapek. Najgrubszy materiał ma 300 g/m2. Stanowi on dosyć grubą warstwę ochronną, a izolacja termiczna jest na najwyższym poziomie. Okrycia z niego zrobione mogą być używane do wypraw w góry, dłuższych wycieczek przy niskich temperaturach.

Zalety polaru w odzieży sportowej

Materiał ten, wykonany ze sztucznych włókien, ma bardzo wiele zalet. Pierwszą jest wspomniana wcześniej termoizolacja, która pozwala na utrzymanie ciepła, nawet w trudnych warunkach. Zestawienie tej cechy z odparowywaniem wody i ochroną przed przepoceniem stanowi idealne połączenie. Do tego polar szybko dopasowuje się do sylwetki, jest elastyczny oraz odporny na zagniecenia i bardzo wytrzymały podczas codziennego użytkowania. Warto również zwrócić uwagę, iż jest przyjemny w dotyku. Jako tkanina sztuczna łatwo może być zadrukowany w najróżniejsze wzory i kolory. Bez problemu się konserwuje i szybko schnie, co zaskarbia mu wielu zwolenników wśród sympatyków rekreacji i sportu na całym świecie.

Specjalista z 2 LIME  opowiada o szerokim zastosowaniu materiału: Wysokiej jakości tkaniny polarowe nadają się do uszycia spodni, bluz, czapek, szalików oraz rękawiczek. Są to idealne wyroby do aktywności sportowych, ale też ze względu na swoją delikatność nadają się produkcji kocyków oraz kołderek dla niemowląt.

Jaki polar wybrać?

To już w dużym stopniu zależeć będzie od rodzaju aktywności, którą wykonujemy. Jeżeli lubimy spędzać czas na powietrzu, przy chłodniejszych temperaturach przydadzą się czapki, szaliki oraz rękawiczki wykonane z tej tkaniny. Sprawdzają się one podczas biegania, uprawiania nordic walking czy też wspinaczki. Jeżeli uwielbiamy narty, wewnętrzna polarowa warstwa pod kurtką sprawdzi się świetnie. Lekkie kurtki nadają się idealnie do spacerów. Również podczas odpoczynku, kiedy chcemy się ogrzać, ciepła bluza jest idealnym rozwiązaniem. Tak wiele zastosowań sprawia, że warto zaopatrzyć się w wysokiej klasy materiał bądź wyrób polarowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas