Materiał Partnera Sztyblety, kowbojki i interesujące akcesoria do specjalnego obuwia

Sztyblety, kowbojki i interesujące akcesoria do specjalnego obuwia

Cholewa ponad kostkę i charakterystyczny, płaski obcas to cechy wyróżniające sztyblety na tle innego obuwia. Ze względu na swoją budowę wykorzystywane są one do jazdy konnej, gdzie sprawdzają się doskonale nawet przy intensywnej eksploatacji. Są zarówno komfortowe, jak i bezpieczne – jakie dokładnie ich modele i akcesoria znaleźć można w ofercie renomowanych producentów?

Jeździectwo na wysokim poziomie

W przypadku jazdy konnej jednym z najważniejszych atrybutów każdego jeźdźca są jego buty. Charakterystyczne obuwie w postaci sztybletów to jeden z często wybieranych wariantów, który rekomendowany jest ze względu na możliwość właściwego ułożenia całej nogi w strzemieniu. Jego budowa jest specyficzna – cholewa ponad kostkę to jednak zabieg stosowany przez producentów w celu kompleksowej ochrony przed problematycznymi otarciami powstałymi właśnie w trakcie jazdy. Rozbudowana oferta renomowanych producentów obejmuje wybrane modele sztybletów, w tym m.in. treningowe.

Wykorzystuje się je do jazdy wyścigowej i z tego względu muszą się one wyróżniać doskonałą wytrzymałością. Gwarantuje ją zastosowanie skóry bydlęcej do produkcji. Taki materiał świetnie sprawdza się też do przygotowania tzw. czapsów. Specjalne ochraniacze do jeździectwa w połączeniu ze sztybletami tworzą wyjątkowe obuwie, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i wygodne. Tego typu buty dostarczy Firma Obuwnicza Paweł Krzysiek Barbara Krzysiek – jej szeroki asortyment obejmuje zarówno sztyblety, jak i czapsy oraz wiele innych typów obuwia. Jakie zatem dokładnie jego rodzaje znaleźć można jeszcze w ofercie?Buty z charakterem

Sztyblety nierzadko produkowane są w wariancie westernowym. Popularne kowbojki również doskonale nadają się do jazdy konnej, a ich niewątpliwym atutem jest niepowtarzalny wygląd. Przygotowywane są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a ich doskonałe wykończenie w połączeniu z dostępnością wielu wzorów i kolorów sprawia, że można tego typu obuwie dopasować do swoich oczekiwań. Interesującym modelem są także kowbojki z odpinaną uzdą przeznaczone do jazdy na motocyklu.

Również i w tym wypadku liczy się ich wytrzymałość oraz bezpieczeństwo użytkownika. Zapewnia je wspomniana już skóra bydlęca, a także specjalna podeszwa podzelowana zelówką tuniskórową ze wzorem antypoślizgowym. Rozbudowaną ofertę producentów obuwia typu sztyblety i kowbojki uzupełniają modele ze szpicem, które dodatkowo dekorowane są efektownymi cekinami. Takie obuwie wyróżnia się swoim wyglądem, nadal spełniając najważniejsze funkcje użytkowe i zapewniając maksymalny komfort. Należy jednak pamiętać, by przy wyborze zdecydować się na ofertę renomowanego producenta tego typu butów, który zaproponuje też niezbędne akcesoria.

Podziel się