Artykuł sponsorowany Montaż baterii w rowerze elektrycznym. Jak to zrobić?

Montaż baterii w rowerze elektrycznym. Jak to zrobić?

Uwielbiasz jazdę na rowerze i chciałbyś przemieszczać się jeszcze szybciej i przy mniejszym wysiłku? Możesz wymienić rower na elektryczny albo przerobić ten, który już masz. Jednym z ważnych elementów instalacji w rowerze elektrycznym jest bateria. Jak ją zamontować? Jakie są dostępne typy baterii do rowerów elektrycznych i w jaki sposób montuje się je montuje?

Rodzaje baterii do rowerów elektrycznych

Baterie, czyli akumulatory do rowerów elektrycznych, są dostępne w dwóch podstawowych rodzajach różniących się sposobem montażu. W obrębie tych dwóch typów dostępne są, oczywiście, modele o odmiennych parametrach, przede wszystkim o różnej mocy zasilania oraz pojemności.

Pod względem montażu wyszczególniamy baterie do rowerów elektrycznych:

  • na bagażnik,
  • na ramę.

Te pierwsze umieszcza się w specjalnym bagażniku z miejscem na akumulator.  Ma on więcej przestrzeni między błotnikiem a częścią właściwą bagażnika. Rozmiar oraz regularne kształty tych akumulatorów sprawiają, że w żaden sposób nie pogarszają one komfortu jazdy ani użyteczności roweru – zaznacza specjalista ze sklepu elektrycznenapedy.pl.

Baterie do rowerów na ramę są niewiele większe od bidonów i można je ukryć w sakwie, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie akumulatora. Podobnie jak akumulatory na bagażnik, nie przeszkadzają one w żaden sposób w jeździe.

Jak zamontować baterię w rowerze elektrycznym?

Prawidłowy montaż baterii do roweru jest warunkiem bezpiecznej jazdy wspomaganej, uchroni też akumulator przed uszkodzeniem. Prace montażowe są zależne od tego, jaki typ baterii wybierzesz. Zawsze warto korzystać ze wskazówek, które producent umieszcza w instrukcji obsługi!

W Internecie roi się od sposobów na to, jak zamontować baterię  do roweru elektrycznego np. bezpośrednio na bagażniku czy w sakwie rowerowej (a nawet w torbie chłodzącej na sześciopak piwa). Jeśli jednak chcesz zachować maksymalną użyteczność swojego jednośladu, zagwarantować sobie bezpieczeństwo i długą żywotność akumulatora, polecamy użycie mocowań specjalnie do tego przeznaczonych.

W przypadku baterii na bagażnik potrzebny będzie wspomniany wyżej bagażnik przystosowany do mocowania akumulatora. Instalacja sprowadza się do trwałego umocowania płyty montażowej. Na niej mocuje się baterię, którą zabezpiecza kluczyk. Aby wyciągnąć akumulator, wystarczy przekręcić klucz i ją wysunąć. Do przykręcenia płyty montażowej wystarcza zwykły śrubokręt.

Bardzo podobnie wygląda montaż baterii do rowerów elektrycznych na ramę, z tą różnicą, że płytę montażową mocujemy właśnie na niej. Instalacja ta nie jest bardziej skomplikowana od przykręcenia uchwytu na bidon.

Jeśli chcesz przerobić swój jednoślad na ebike, możesz zająć się tym sam albo oddać rower do konwersji. To jeszcze prostsze niż montaż baterii. Wysyłasz rower do firmy, która specjalizuje się w napędach elektrycznych, a po kilku dniach odbierasz rower ze wspomaganiem!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas