Artykuł sponsorowany Produkcja części zamiennych na przykładzie branży rowerowej

Produkcja części zamiennych na przykładzie branży rowerowej

Olbrzymi popyt na części zamienne można zaobserwować w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, energetycznej, a także rowerowej. To na jej przykładzie można zobaczyć, jak mniejsi dystrybutorzy, stają się producentami podzespołów do rowerów, o wysokiej jakości, żywotności, a także niskiej cenie.

Części zamienne do szerokiego obrotu

W przypadku np. rowerowych części zamiennych, które miałyby trafić na szeroki rynek sprzedażowy, należy w dużej mierze uzyskać odpowiednie zezwolenia i legalizacje, a także przygotować tzw. deklaracje własności użytkowych. Takie zasady najczęściej dotyczą większych firm, które wchodzą na rynek producencki z częściami opartymi na technologiach, które przedstawili oryginalni wykonawcy. W przypadku mniejszych podmiotów, które realizują zamówienia np. dla zakładów serwisowych, czy też dla klientów detalicznych, sprawa może być znacznie prostsza. Produkcja części zamiennych, zależy zatem od specyfikacji wyrobów, sposobów tworzenia i wielu innych czynników.

Części zamienne oferowane przez dystrybutorów

Wielu dystrybutorów – sklepów rowerowych – oferuje swoim klientom bardzo pożądaną i innowacyjną usługę, która polega na gwarantowaniu części zamiennych tworzonych na specjalne zamówienie. Mogą one zarówno być wykonywane w hurcie, jak i detalu. Kto i jak jednak je tworzy? Tu swoje działania rozpoczynają partnerskie centra obróbki materiałowej, które wyposażone są w nowoczesną technologię cięcia, frezowania, oraz skrawania CNC. Dzięki innowacyjnym parkom maszynowym podłączonym pod komputery sterownicze i specjalistyczne oprogramowanie, są one w stanie w automatycznych procesach – również w seriach – wytworzyć odpowiednią część z dokładnością nawet do 1/100 milimetra! Ważne jest jednak wcześniej dostarczenie opracowań projektowych, które będą zakładały specyfikację materiałową oraz kosztorys.

Części zamienne wprost od pracowni obróbki materiałów

Również pracownie obróbki materiałów, mogą być nie tylko podwykonawcami, ale producentami części zamiennych do rowerów, obsługując np. zakłady serwisowe, czy też nawet stowarzyszenia kolarskie, które wymagają specjalnych konstrukcji rowerowych. Przykładem pracowni obróbki metalów, jest firma ZM PART, które jest w stanie wytworzyć między innymi: bębny hamulców, dźwignie hamulców torpedo, kliny klucze do sterów, klucze do szprych, koło łańcuchowe rowerowe nakładane, korby rowerowe (klin, kwadrat), koszyki kulek kierownicy, osie piasty, osie piasty z samozamykaczem, osie wolnobiegu, pierścienie kłowe, podkładki do klina, podkładki suportu, przeciwnakrętki zębatek, rolki torpeda, sprężyny zabezpieczające, sprzęgła kołowe, stożki suportu, stożki nastawne osi piasty, stożki piasty, śruby do osi suportu. Zamówienia można składać między innymi poprzez konfigurator produktów, na stronie internetowej pracowni. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter