Materiał Partnera Dla kogo przeznaczone są jazdy skokowe w Hubert Tkkf Ognisko?

Dla kogo przeznaczone są jazdy skokowe w Hubert Tkkf Ognisko?

Jazdy skokowe w Hubert Tkkf Ognisko przeznaczone są dla osób, które swobodnie kierują koniem w galopie, dla tych którzy rozpoczynają przygodę ze skokami, oraz tych, którzy chcą podszlifować technikę jazdy skokowej. Jednak przede wszystkim należy pamiętać, że najistotniejszy jest sam kontakt ze zwierzęciem i obcowanie z nim, co pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne człowieka.

Co to są jazdy skokowe?

Jazdy skokowe można rozpocząć wtedy, kiedy już pewnie poruszamy się galopem oraz mamy za sobą pierwsze próby pokonywania małych krzyżaków w galopie, oraz drągów. Próbując takiej jazdy, możemy upewnić się, czy odpowiadają nam skoki oraz czy będziemy chcieli w tym zakresie rozwijać swoją jeździecką pasję. W Hubert Tkkf Ognisko  mamy możliwość umówić się z instruktorem, aby sprawdzić swoje umiejętności.

Podczas jazd skokowych, pod okiem fachowca mamy możliwość skorygowania swojej postawy, doskonalenia techniki i równowagi

– mówi ekspert.

Te umiejętności pozwolą na pokonywanie pierwszych przeszkód, a następnie całego parkanu. Jazda skokowa poprawia koordynację ruchową oraz rozwija wiele grup mięśniowych, korzystnie wpływa na układ kostno-mięśniowy oraz sercowo-naczyniowy.

Jak wygląda nauka skokowa w Hubert Tkkf Ognisko?

Wszystkie zajęcia w Hubert Tkkf Ognisko odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Zajęcia jazdy skokowej odbywają się w dwóch wersjach, indywidualnie lub grupowo. W celu zapisania się na jazdy grupowe powinniśmy odbyć krótką jazdę sprawdzającą, podczas której instruktor oceni nasze umiejętności i dobierze nam grupę. Jazda próba to również doskonała okazja do zweryfikowania swoich umiejętności oraz sprawdzenia warunków panujących w ośrodku i porozmawiania z instruktorem. Ze względu na bezpieczeństwo, w jazdach grupowych mogą uczestniczyć dzieci od 10 roku życia. Można wybrać również opcję jazdy skokowej indywidualnej, w takich lekcjach mogą uczestniczyć dzieci od 7 roku życia. W ośrodku zapewnione są bardzo dobre warunki do skoków, co pozwala na bezpieczną i satysfakcjonującą jazdę. 

Opracowanie:

Hubert Tkkf Ognisko

Warszawa , Santocka 27

Podziel się