Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się rowery miejskie?

Czym charakteryzują się rowery miejskie?

Rowery miejskie zaraz obok modeli górskich oraz szosowych należą do najpopularniejszych rodzajów tego pojazdu. Charakteryzują się one niską ramą oraz wygiętą kierownicą. Służą one głównie do jazdy po ścieżkach rowerowych, których z roku na rok przybywa. Ich konstrukcja pozwala na poruszanie się w pozycji wyprostowanej. Przez taki sposób jazdy często kojarzą się one z przejażdżką rekreacyjną oraz niezbyt dużymi prędkościami.

Jak wygląda rower miejski?

Rower miejski, inaczej zwany holenderką różni się nieco od innych pojazdów. Jego charakterystyczną cechą jest nisko osadzona rama, która jest wyjątkowo komfortowa oraz ułatwia wsiadanie oraz zsiadanie z niego. Najczęściej stosuje się w nim 28-calowe koła, chociaż czasem spotykane są mniejsze rozmiary. Dodatkowo rowery miejskie charakteryzują się wyposażeniem takim jak oświetlenie, błotniki oraz nóżka. Czasem także, w zależności od modelu dodawana jest osłona na łańcuch oraz duży koszyk.

Taki rower jest dość ciężki, ponieważ jego waga może sięgać nawet 20 kilogramów. Jednak coraz popularniejsze są modele skonstruowane z ramy aluminiowej. Pozwala to na obniżenie jego masy, co sprawia, że jest wygodniejszy dla osób mniej silnych fizycznie. Istotną jego cechą jest brak przerzutek.

Gdzie poruszać się rowerem miejskim?

Jak sama nazwa wskazuje rowery miejskie, służą głównie do poruszania się po terenach zabudowanych. Sprawdzają się one doskonale na ścieżkach rowerowych, gdzie droga jest równa oraz pozbawiona przeszkód znajdujących się w ziemi. Z tego względu coraz więcej metropolii decyduje się na inwestycje w sieci rowerowe, gdzie każdy może wypożyczyć pojazd na godziny.

Zdecydowanie nie zaleca się poruszanie rowerem miejskim poza terenem zabudowanym. Brak przerzutek oraz sama konstrukcja powoduje, że taka jazda zagraża życiu oraz zdrowiu użytkownika. Niedostosowanie prędkości w połączeniu z praktycznie pionową pozycją oraz konarem wystającym z ziemi może spowodować, że bardzo łatwo jest się w stanie wywrócić.

Skąd wziąć rower miejski?

Rowery miejskie ze względu na swoją popularność są szeroko dostępne. W praktycznie każdym sklepie z takim asortymentem można spotkać się z tym typem pojazdu oraz szeroką gamą dodatków. Warto jednak dobrać do swoich preferencji odpowiedni kształt oraz wielkość.

W hurtowni Activ Sport dostępne są różne modele rowerów miejskich. Chętni znajdą tam warianty męskie oraz damskie. Wielu osobom przypaść może do gustu również wybór koloru oraz rozmiaru opon, co pozwoli im wyróżnić się wyglądem samego pojazdu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas