Materiał Partnera Używany monitor – wysoka jakość i niska cena

Używany monitor – wysoka jakość i niska cena

Monitory komputerowe to sprzęty, które wyróżniają się swoją naprawdę wysoką jakością wykonania. W porównaniu z jednostkami centralnymi, czy też osprzętem komputerowym, a także laptopami, prawie nie są usterkowe. To pozwala na ich użytkowanie przez nawet wiele lat. Warto przy tym wiedzieć, że dzisiaj nikt nie wymienia monitorów co 3-4 lata, ponieważ starsze sprzęty wydawane po 2013 roku, wyróżniają się już swoją głębią koloru, czy też odpowiednią wielkością konstrukcyjną. Dzisiaj zatem bardzo opłacalne jest kupowanie monitorów używanych!

Kiedy kupić monitor używany?

Monitory używane najlepiej kupować wtedy, kiedy nie posiadamy odpowiednio dużej gotówki na sfinansowanie nowego urządzenia, lub w sytuacji, w której użytkujemy zestaw PC do mniej zaawansowanych graficznie celów. Mowa o pracy szkolnej i biurowej, czy też chęci grania w nowe, ale nie najnowsze gry. Dzisiaj monitory używane, które mają nawet kilka lat, mogą z powodzeniem posłużyć nam przez bardzo długi czas, bez rezygnowania z jakości obrazu, czy wysokiej rozdzielczości oraz mocy!

Opłacalna cena

Monitory używane są opłacalne cenowo zarówno w przypadku wykorzystywania sprzętu w domu, jak i w biurze. Dzisiaj wysokiej jakości urządzenia są zatem dostępne w przedziale cenowym od 200 do około 500 złotych, i jest to koszt, którego nie ma sensu przekraczać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że technologia monitorów komputerowych pomimo tego, że stale się rozwija to, dla standardowych użytkowników wysokiej technologii, postęp nie będzie wyraźnie zauważalny. Monitory z bieżącego roku wcale nie są „lata świetlne” leprze od tych wypuszczanych na rynek kilka lat temu. Wszystko jednak zależy do naszego podejścia, a także tego – jak już wspomniano –  do jakich celów potrzebujemy dany sprzęt.

Zakup hurtowy monitorów używanych

Zakup hurtowy monitorów używanych to opcja idealna dla biur korporacyjnych, czy urzędów. Dzisiaj średniej jakości nowy monitor może kosztować w okolicach 1000 złotych, używana sprzęt o nawet podobnych parametrach technicznych, ale np. dwóch latach eksploatacji, już niecałe 300 złotych! To pozwala zatem na generowanie znacznych oszczędności przy wyposażaniu przestrzeni biurowych, z czego korzysta obecnie wielu przedsiębiorców. Współpracują oni z takimi komisami komputerowymi, jak Shoplet.pl, gdzie ceny hurtowe są jeszcze bardziej atrakcyjne!

Przegląd tanich i wysokich jakościowo monitorów

Monitor Dell P2414H, w cenie niższej niż 400 złotych? A może HP LA2205WG, za około 200? Wysokie jakościowo sprzęty, które tylko w minimalnym zakresie ustępują nowym sprzętom dystrybuowanym w sieciach sklepowych, są dzisiaj gratką dla osób, które wiedzą, że używane nie oznacza uszkodzone. Najlepsze komisy dbają bowiem o to, aby sprzedawać m.in. monitory poleasingowe w stanie idealnym, o niskim poziomie wcześniejszego użytkowania. Bez problemu można zatem za kilkaset złotych, zakupić monitor o przekątnej ekranu 24’’, proporcjach obrazu 16:9, rozdzielczości natywnej 1920x1080, czy typie podświetlania LED. Taki sprzęt za 200-400 złotych to prawdziwa okazja!

Opracowanie:

Universal Mariusz Caliński

Wrocław , Bystrzycka 26

Podziel się