Materiał Partnera Dlaczego warto współpracować z hurtownią wielobranżową?

Dlaczego warto współpracować z hurtownią wielobranżową?

Zajmując się handlem, nie obędzie się bez wyboru modelu zaopatrzenia. Jednym z rozwiązań o licznych atutach jest nawiązanie współpracy z hurtownią wielobranżową, w której odnajdziemy różnorodny typ asortymentu. Jeśli kontrahent spełni w całości nasze oczekiwania biznesowe, oddalimy widmo poszukiwań produktów w pojedynczych obiektach handlowych, co ma duże znaczenie nie tylko w aspekcie oszczędności czasowej. Zapraszamy do lektury.

Korzystne warunki

Z usług hurtowni wielobranżowych korzysta wielu właścicieli firm, widząc w kooperacji liczne zalety. Dostęp do szerokiego wachlarza produktów sprawia, że chcąc nabyć interesujące ich produkty, nie muszą każdego z nich sprowadzać osobno z innego miejsca. Ograniczenie liczby dostawców przedkłada się również na redukcję niezbędnej dokumentacji, w której łatwo się pogubić przy wielu kooperantach. 

Co dokładnie oferują hurtownie wielobranżowe? Jak już sama nazwa wskazuje, wiele z nich gromadzi w swoich zasobach towary pochodzące z różnych dziedzin, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Nie inaczej jest w przypadku FH Patryk Adam Truszkowski, importującej z Chin zarówno odzież, artykuły przemysłowe, jak i rękawiczki foliowe.

Aby zyskać klientów, hurtownie wielobranżowe oferują atrakcyjne ceny idące w parze z wysoką jakością towarów, stanowiącą priorytet. Każde szanujące się przedsiębiorstwo tego typu dba o odbiorców, będąc w pełni świadome, że wszelkie niedociągnięcia w tym aspekcie grożą utratą klientów. Nie sposób pominąć faktu, że mniejsze koszty zakupu sprzyjają nabywcom w rozwijaniu swojej działalności. Oszczędzając na produktach, mogą bowiem przeznaczyć fundusze na inne cele, chociażby zatrudnienie nowych pracowników.

Zasada partnerstwa

Niejednokrotnie o rozpoczęciu współpracy z jednym dostawcą przesądzają niższe wydatki na transport. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż koszty związane z logistyką potrafią znacznie obciążyć budżet przedsiębiorstw o małej lub średniej wielkości. Zaspokajając zapotrzebowanie na wiele towarów jednocześnie, hurtowanie wielobranżowe oddalają widmo komplikacji transportowych, a proces realizacji zamówień przebiega sprawnie w krótkim czasie, co stwarza dobre perspektywy dla dalszych wspólnych działań biznesowych.

Chociaż to od hurtowni zależy cena, po jakiej odsprzedają produkty punktom konsumenckim, wiele podmiotów jest skłonnych do upustów. Przemyślane rozmowy z partnerami handlowymi pozwalają zatem na wypracowanie warunków zadowalających obie strony, a o to właśnie chodzi w biznesie. Nie od dziś wiadomo, że partnerskie kontakty od samego początku współpracy, prędzej czy później zaowocują w przyszłości, w tym również mogą prowadzić do wytworzenia się swego rodzaju więzi między dostawcą a odbiorcą towarów.

Opracowanie:

FH Patryk Adam Truszkowski

Białystok , Wołodyjowskiego 8D lok. 14

  • tel. 504 171 984

Podziel się