Artykuł sponsorowany Malinowe rarytasy czyli maliny w kuchni

Malinowe rarytasy czyli maliny w kuchni

Maliny są nie tylko bardzo smaczne, ale okazuje się, że także bardzo zdrowe. Nic więc dziwnego, że znajdują one bardzo wiele zastosowań w polskiej i światowej kuchni. Spożywanie tych różowych owoców o słodko-kwaśnym smaku wpływa znacząco m.in. na poprawę procesów trawiennych, skuteczne zwalczanie infekcji wirusowych i bakteryjnych, jak również na likwidowanie bóli menstruacyjnych. Dowiedzmy się więcej na temat malin w poniższym artykule.

Zastosowania malin w kuchni

Maliny kojarzą nam się z domowymi ogrodami, kiedy to jako dzieci zjadaliśmy te pyszne owoce prosto z krzaka. Jak się okazuje, można je jeść nie tylko na surowo, w tak zwanej czystej postaci, ponieważ znajdują one bowiem wiele praktycznych zastosowań kulinarnych w postaci m.in. dżemów, nalewek, soków, galaretek, koktajli, panna cotte, konfitur, musów czy sosów, które można dodawać np. do ryżu lub makaronu i spożywać ,,na słodko’’. Ponadto, maliny doskonale wzbogacają przeróżne ciasta takie jak np. serniki, tiramisu, brownie, tarty czy babeczki.

Te pyszne owoce sprawdzą się też bardzo dobrze jako dodatek do sałatek owocowych, słodkich bułeczek, lodów bądź też ryb. Bardzo ważne jest jednak to, by zaopatrywać się w naprawdę wysokiej jakości produkty takie jakie możemy zakupić m.in. w firmie FHU Wojciech Sarnecki z Torunia. W ofercie tej hurtowni znajdą Państwo także duży wybór innych świeżych owoców i warzyw, które mogą Państwo zamówić wraz z profesjonalnym dowozem odpowiednio przystosowanymi do tego celu pojazdami.

Suszenie i mrożenie malin

Maliny warto ususzyć, aby zwiększyć ich wachlarz zastosowań lub przedłużyć okres ważności. W końcu należą one do owoców sezonowych, więc niedługo możemy nacieszyć się ich świeżą i surową wersją. Suszone maliny zachowują za to bogactwo aromatu i smaku, jak również trwałość. Jak podejść do tematu suszenia malin? Otóż, należy przede wszystkim odpowiednio przebrać owoce tak, by wybrać te najdorodniejsze. Następnie układamy je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wkładamy do piekarnika z funkcją termoobiegu, ustawiając urządzenie na temperaturę wynoszącą około 60◦C. W późniejszy czasie (po upływie około godziny) możemy zmniejszyć ją do 40◦C. Ogółem suszenie owoców powinno potrwać 2 do 3 godzin. Czynność tę można wykonać też oczywiście w specjalnej suszarce do owoców i warzyw, jeśli takową posiadamy.

Drugim sposobem na przedłużenie trwałości malin jest ich mrożenie. Należy jednak pamiętać, żeby bardzo delikatnie obchodzić się z owocami w trakcie ich mycia i przygotowywania ze względu na ich wyjątkowo kruchą strukturę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas