Artykuł sponsorowany Jakie produkty bezglutenowe dostaniesz w markecie?

Jakie produkty bezglutenowe dostaniesz w markecie?

Markety są jednym z najchętniej odwiedzanych sklepów, a wszystko to dzięki łatwej dostępności towarów, szerokiemu asortymentowi oraz niskim cenom. Coraz więcej osób cierpi na celiakię, czyli chorobę, która polega na nietolerancji glutenu. W momencie postawienia diagnozy niezbędne jest wykluczenie z diety produktów zawierających gluten. Dowiedz się, gdzie i jakie wyroby bezglutenowe możesz zakupić!

Dla kogo produkty bezglutenowe?

Wyroby bezglutenowe przeznaczone są głównie dla osób cierpiących na celiakię, czyli coraz częściej spotykane schorzenie, którego przyczyna nie jest do końca znana. Niektórzy cierpią na celiakię wrodzoną, natomiast u innych pojawia się ona dopiero w wieku dorosłym. Bardzo często jej diagnoza jest równoległa z innymi schorzeniami autoimmunologicznymi. Każdy, u kogo zostanie rozpoznana i potwierdzona badaniami celiakia zmuszony jest do przejścia na rygorystyczną dietę. Zamiast tradycyjnego chleba pszennego, należy wybierać chleb bezglutenowy. Taka sama sytuacja jest z wieloma innymi produktami.

Najczęściej spożywamy chleb pszenny lub żytniNiestety oba produkty zawierają gluten, stąd też nie są one odpowiednie dla osób z jego nietolerancją. Takie osoby powinny wybierać chleby bezglutenowe, które najczęściej wykonane są z mąki kukurydzianej. Kolejnym produktem, którego nie powinny spożywać osoby chorujące na celiakię są makarony pszenne, durum, orkiszowe, żytnie. Tutaj również najlepsze będą makarony produkowane z soczewicy, ciecierzycy, czy też mąki kukurydzianej.

Wśród pozostałych wyrobów bezglutenowych wyróżnia się:

  • bułki
  • batony
  • ciastka
  • płatki owsiane
  • pieczywo chrupkie
  • ciasta.

Gdzie kupić wysokiej jakości produkty bezglutenowe?

Poza rygorystyczną zmianą diety, osoby z rozpoznaną celiakią muszą znaleźć dogodne miejsce, w którym zakupią produkty bezglutenowe. Jednym z godnych polecenia miejsc jest market Wiarus Bis Brenna. W jego ofercie znajdziesz spory wybór wyrobów bezglutenowych, które produkowane są z najwyższej jakości składników. Firma ściśle kontroluje wszystkie oferowane wyroby, dzięki czemu zawsze są świeże oraz pełne wartości odżywczych.

 Poza wyrobami bez glutenu w ich ofercie znajdziesz świeże warzywa i owoce, świeżego karpia, zdrową żywność oraz wędliny. Wyroby mięsne sprowadzane są od lokalnych dostawców, którzy wykorzystują tylko tradycyjne metody wędzenia i chowu! Co więcej, firma oferuje szeroki wybór przypraw, ziół oraz suszonych owoców! Szczegółową ofertę znajdziesz na stronie internetowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas