Materiał Partnera Zakładamy ogród – dlaczego warto zrobić to z profesjonalistami?

Zakładamy ogród – dlaczego warto zrobić to z profesjonalistami?

Prawie każdy marzy o własnym ogrodzie. Gdy tylko staniemy się posiadaczem kawałka ziemi, bywa, że owczym pędem chcemy przystąpić do realizacji upragnionego celu – założyć ogród. W tym momencie często zapominamy jaki ogrom prac nas czeka, nie mając planu, dostatecznej wiedzy, ciężko marzenia wprowadzić w życie, podjąć decyzje o właściwym porządku prac. Aby uniknąć wielkich błędów i nie zniechęcić się mało dostrzegalnymi postępami prac warto wybrać usługowe zakładanie ogrodów.

Teren – przygotowanie to podstawa

Dostosowanie terenu pod ogród kwiatowy to nie tylko niwelacja. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, jak geodezyjnie ma wyglądać nasz ogród, gdzie będą wyższe partie czy rabaty wyniesione, a gdzie poziom jest za niski względem otoczenia i wymaga dopełnienia, aby uniknąć lokalnych podmoknięć. Przy pracach melioracyjnych czeka nas też ocena wysokości wód gruntowych i wykonanie lub nie drenażu. Jakość wierzchniej warstwy gleby pozwoli na podjęcie decyzji co do jej wymiany lub użyźnienia.

Teren suchy wymagał będzie spodniej warstwy izolującej oraz wkopania zaprojektowanego systemu nawodnienia. Jak podkreśla właściciel hurtowni ogrodniczej Sprzedaż i Produkcja Cebul Kwiatowych, Bogdan Królik, wszystkie te czynności, ze względu na wysokie koszty nie mogą być obarczone ryzykiem błędu, gdyż każda zmiana zamierzeń powoduje zniszczenie dotychczasowych prac i rozpoczęcie ich na nowo, we właściwej wersji. Tylko profesjonalna firma zapewni nam właściwą ocenę stanu rzeczy i zaproponuje niezbędne działania. Inaczej będziemy się męczyć latami, by odkryć w końcu, co trzeba było zrobić. Jak podkreśla pan Bogdan Królik, z doświadczenia wiemy, że samodzielne zakładanie ogrodu może być narażone na katastrofę. Współpracując z profesjonalnymi firmami zajmującymi się projektowaniem krajobrazu i ogrodów, dostarczając im nasion kwiatów i ziół, krzewów ozdobnych czy kwiatów cebulowych, wiemy, że tylko w rękach specjalistów, nigdy wcześniej nie uprawiana, surowa ziemia ma szansę rozkwitnąć i zmienić się w fantastyczny wymarzony przez nas ogród.

Nakład pracy i jej wydajność- licz siły na zamiary

Zaplanowane działania w początkowej fazie zakładania ogrodu należą do bardzo pracochłonnych. Aby zminimalizować koszty adaptacji podłoża pod rośliny ozdobne i krzewy lepiej by tymi pracami zajęła się firma zewnętrzna, która dysponuje profesjonalnym sprzętem. Gdy już wszelkie drenaże będą wykonane, wyznaczone będą chodniki, obrzeża rabat, można przystąpić do zaplanowanych wcześniej nasadzeń roślin ozdobnych.

Kompozycje – wybierz pod okiem fachowca

Aby prawidłowo dobrać kompozycje z roślin ozdobnych, nie znając dobrze ich okresu wegetacji i wyglądu, również warto skorzystać z porad profesjonalistów. Warto wybrać się do miejsca sprzedaży i produkcji kwiatów, aby obejrzeć rośliny na żywo, przedyskutować ze specjalistą sposoby pielęgnacji poszczególnymi gatunkami roślin, ich wymagania względem wilgotności i nasłonecznienia. Dodatkowo naocznie zobaczymy aspekty dodatkowe, jak wielkość rośliny, sposób kwitnienia, okres wegetacyjny i wiele innych.

Jeżeli mamy chęć dokonania wszystkich nasadzeń samodzielnie projektant krajobrazu może przekazać nam projekt nasadzeń, a właściwy dobór roślin i ich identyfikację ustalimy w centrum ogrodniczym.

Przekazanie najcięższych prac związanych z przygotowaniem terenu pod ogród specjalistom, pozwoli nam zrealizować marzenie o pięknym ogrodzie w sposób bezbłędny, skuteczny i niskobudżetowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas