Materiał Partnera Właściwa mąka to pyszny i zdrowy chleb

Właściwa mąka to pyszny i zdrowy chleb

Na rynku jest wiele rodzajów mąki, stając przed półka w markecie wiele osób m problem z wybraniem dokładnie tego co potrzebuje. Oczywiście jedna mąka jest zdrowsza inna mniej, przy niektórych schorzeniach pojawiają się ograniczenia dotyczące jedzenia konkretnych jej rodzajów. W związku z tym popularnością zaczęły cieszyć się mąki bezglutenowe, oraz np. żytnie i pełnoziarniste. Od jakiegoś czasu zwracamy większą uwagę na to co zdrowe i dobre dla naszych organizmów. Współcześnie również coraz więcej kobiet sięga po mąki w celu produkcji własnego chleba, za którym przepadają wszyscy domownicy. Jeśli zależy nam aby mąka pochodziła z pewnego źródła i była dobrej jakości warto znaleźć w swojej okolicy młyn i w nim się zaopatrywać.

 Z właściwej mąki powstanie chleb

 Pieczenie własnego chleba wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Niezbędna jest nam jednak do tego celu odpowiednia mąka. Jest to nieodłączny składnik naszej diety, w który zaopatrują nas producenci mąki czyli młyny. Wydawać by się mogło, że dziś wszystko powstaje w fabrykach i nie ma już prawdziwych zakładów młyńskich jak dawniej. Jednak są i produkują prawdziwą, zdrową żywność, której możemy zaufać i upiec z takiej mąki pyszny chleb dla naszych bliskich. W pewnym momencie nieco pobłądziliśmy i „zakochaliśmy się” w komercji i ogólnej dostępności różnych produktów. Okazuje się jednak, że silnie przetworzona żywność nam nie służy i coraz chętniej sięgamy po to, co naturalne, podnosząc niemal z popiołów zawody, które zaczynały ocierać się o zapomnienie.

Jaką mąkę wybrać?

W przypadku mąki istotny jest jej typ. Zdaniem wielu osób im jest wyższy tym mąka jest lepsza i bardziej wartościowa. Osoby z nietolerancją glutenu mąką sięgnąć po specjalną mąkę bezglutenową lub np. orkiszową. Mąka żytnia również jest zwykle lepszym wyborem niżeli pszenna najniższego typu. Wybierając odpowiednią mąkę dbamy o zdrowie własne i naszych bliskich. Każdy rodzaj mąki z pewnością bez problemu zakupimy w okolicznym młynie. Produkcja mąki w tradycyjny sposób nie została zapomniana więc warto wybierać produkty pochodzące od producentów, którzy pielęgnują tradycję.

Mąka to ważny składnik naszego codziennego jadłospisu, pojawia się w wielu produktach, takich jak chleb czy makaron. Dostarcza nam energii, a dobrze dobrany rodzaj również błonnika pokarmowego, który pozytywnie wpływa na przemianę materii.

Opracowanie:

Młyn gospodarczy Spółka jawna

Pruszcz Gdański , Wojska Polskiego 42

Podziel się