Materiał Partnera Poznaj zdrowotne właściwości olejów tłoczonych na zimno z Młyna gospodarczego

Poznaj zdrowotne właściwości olejów tłoczonych na zimno z Młyna gospodarczego

Co sprawia, że oleje tłoczone na zimno są tak cenione przez dietetyków i lekarzy? To proste! W odróżnieniu od tych rafinowanych nie są poddawane obróbce cieplnej, przez co nasiona nie zostają pozbawione substancji towarzyszących. Oleje pochodzące z Młyna gospodarczego zachowują pełnię swoich właściwości odżywczych, są bogate pod względem smakowym i zapachowym, oraz fenomenalnie podkreślają walory spożywanych posiłków.

Zadbaj o zdrowie – wybierz oleje zimnotłoczone

Jeżeli nie miałeś wcześniej do czynienia z olejami tłoczonymi na zimno, musisz przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, nigdy nie sięgaj po produkty z niesprawdzonych źródeł. Na stronie Młyna gospodarczego znajdziesz pełną specyfikację i rzetelny opis wybranej metody tłoczenia. Dodatkowo, na każdej etykiecie pojawiają się informacje o zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz adnotacja o „pierwszym tłoczeniu”. To bardzo ważne kwestia, ponieważ niektórzy producenci wprowadzają zapisy o „filtrowaniu na zimno”. Pamiętaj jednak, że to zwykły chwyt marketingowy – filtrowane oleje to wciąż produkty tłoczone na ciepło i poddane procesowi rafinacji.

Dlaczego warto spożywać oleje tłoczone na zimno?

Podstawową zaletą olejów tłoczonych na zimno jest wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczonych, w tym kwasów wielonienasyconych, oraz kwasów omega-3 i omega-6.

Nasze oleje świetnie sprawdzą się jako dodatek do dań na ciepło, podstawowy składnik sałatek lub smarowidło do pieczywa. Świeży, wytłaczany na zimno i nieoczyszczony olej odznacza się bardzo delikatnym smakiem i aromatem. Jego zapach jest zbliżony do naturalnej woni roślin, z których został wytłoczony. Produkty dostępne w naszej ofercie posiadają przyjemny smak, co jest oznaką świeżości. Pamiętajmy, że gorzki posmak świadczy zazwyczaj o nieświeżości produktu

– mówi pracownik Młyna gospodarczego.

 
Warto przy tym dodać, że kwasy tłuszczowe pochodzenia roślinnego są o wiele cenniejsze dla organizmu niż tłuszcze odzwierzęce zawierające głównie kwasy nasycone sprzyjające rozwojowi schorzeń kardiologicznych.

Młyn gospodarczy – jakie oleje kupować?

Najlepszym wyborem są oleje z krótkim terminem przydatności do spożycia, sprzedawane w ciemnych butelkach i przechowywane w lodówce. W ofercie Młyna gospodarczego znajdziesz wysokiej jakości oleje lniane, rzepakowe oraz bardzo popularny olej słonecznikowy obniżający poziom cholesterolu we krwi.

Opracowanie:

Młyn gospodarczy Spółka jawna

Pruszcz Gdański , Wojska Polskiego 42

Podziel się