Artykuł sponsorowany Sklep Rolmasz w Żarach. Tu znajdziesz dobre lampy do ciągnika

Sklep Rolmasz w Żarach. Tu znajdziesz dobre lampy do ciągnika

Każdy pojazd mechaniczny musi być wyposażony w odpowiednie oświetlenie, które zapewni kierowcy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dotyczy to także maszyn rolniczych, w tym ciągników. Ich właściciele bardzo często decydują się na zakup dodatkowych lamp, które ułatwiają wykonywanie prac polowych i gospodarskich w warunkach ograniczonego dostępu do światła dziennego. Sklep Rolmasz w Żarach oferuje szeroki wybór wysokojakościowych reflektorów do ciągników i innych maszyn rolniczych. Które lampy dodatkowe polecane są najczęściej?

Szperacze i lampy ze światłem rozproszonym

Mianem szperaczy określa się lampy przeznaczone do oświetlenia punktowego. W obudowie takiej lampy umieszcza się szyby z soczewką skupiającą, dzięki czemu reflektor dokładnie oświetla wybrany obszar. Strumień światła szperaczy sięga na odległość kilkudziesięciu metrów, a jego szerokość oscyluje w granicach 30-60 stopni. Szperacze montuje się na maszynach rolniczych w charakterze głównego światła roboczego przedniego, bocznego lub tylnego. Ich działanie można porównać do reflektorów samochodowych. Oświetlają linię przejazdu i ułatwiają zamocowanie/demontaż osprzętu do ciągnika. Drugim rodzajem lamp, z których chętnie korzystają rolnicy, są lampy ze światłem rozproszonym. Wyposażono je w soczewkę rozpraszającą, w efekcie czego lampa oświetla szeroki obszar, ale światło nie dociera na dalekie odległości. W sklepie Rolmasz można znaleźć lampy do ciągników od najlepszych producentów. Każdy klient może liczyć na pomoc w doborze produktu do swoich potrzeb.

Lampy LED czy halogeny?

Jedną z kluczowych kwestii związanych z zakupem reflektorów do maszyn rolniczych jest wybór między lampami LED a halogenami. Za tymi drugimi przemawia atrakcyjna cena i duża ilość emitowanego światła o przyjemnej dla oka, naturalnej barwie. Wymiana halogenów na nowe także nie stanowi żadnego problemu. Jakie są minusy takiego zakupu? Halogeny pobierają dużą ilość energii elektrycznej, a poza tym charakteryzuje je niska odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też wielu rolników skłania się ku lampom LED-owym. Te zużywają znacznie mniej prądu, a zapewniają podobne warunki oświetleniowe. Ich wadą jest jednak wysoka cena i większe gabaryty. Na koniec warto podkreślić, że sklep Rolmasz prowadzi zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową. W części do maszyn rolniczych i wysokiej klasy reflektory zaopatrują się tu klienci z całej Polski. Wspomniana wyżej firma gwarantuje przejrzyste warunki współpracy oraz błyskawiczną wysyłkę zamówionych towarów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas