Materiał Partnera Niezawodny serwis kombajnów zbożowych w firmie Agromix

Niezawodny serwis kombajnów zbożowych w firmie Agromix

Tylko w pełni sprawne maszyny rolnicze zapewnią bezproblemową, wydajną pracę w polu przy zbiorze plonów. Warto zadbać o ich stan techniczny poprzez systematyczne przeglądy i wymianę wyeksploatowanych komponentów. Kompleksowe usługi serwisowe, ale także sprzedaż najlepszych jakościowo części zamiennych gwarantuje między innymi firma Agromix z Rojęczyna.

Naprawy i przeglądy u specjalistów

Czas żniw to jeden z najważniejszych okresów w rolnictwie, a sprawny zbiór zbóż nie byłby rzecz jasna możliwy bez wykorzystania kombajnu. To podstawowe narzędzie pracy w każdym gospodarstwie, niezależnie od tego, na jaką skalę ono działa. Będąc właścicielami takiej maszyny, musimy pamiętać o utrzymaniu jej w dobrym stanie technicznym, co umożliwiają usługi serwisowe firmy Agromix z Rojęczyna. Ponad 30-letnia działalność w branży pozwoliła zebrać wystarczająco duże doświadczenie, aby zdobyć status uznanego dystrybutora maszyn rolniczych.

Niemniej jednak oferta obejmuje o wiele więcej usług, a w tym także naprawę wszelkiego rodzaju urządzeń wykorzystywanych w pracach polowych. Zespół tworzy kadra wykwalifikowanych ekspertów, gotowych podjąć się usunięcia nawet skomplikowanych usterek. Naprawy, zarówno gwarancyjne, jak i pogwarancyjne, mogą zostać przeprowadzone w siedzibie firmy, ale także na miejscu u klienta. Uzupełnienie serwisu maszyn rolniczych stanowi z kolei sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Z tego względu Agromix jest w stanie objąć kompleksowym wsparciem technicznym właścicieli kombajnów zbożowych marki John Deere. Należy pamiętać, że o ich niezawodności decydują przecież poprawna eksploatacja, a w tym regularne przeglądy.

Typowe usterki kombajnów zbożowych

Maszyny rolnicze pracują w trudnych warunkach, które nie zawsze mają pozytywny wpływ na poszczególne komponenty. Najwięcej problemów, niezależnie od modelu maszyny, sprawiają łożyska oraz pasy napędowe. Wysoka temperatura otoczenia sprawia, że smar zmniejszający tarcie elementów, wysusza się. Tym samym detale szybciej się zużywają. Drugie zagrożenie dla nich stanowi unoszący się pył ze zbieranego zboża, osiadający na częściach. W ten sposób ich powierzchnia przestaje być idealnie gładka, co też negatywnie oddziałuje na ich płynne działanie. Jak radzi ekspert z firmy Agromix z Rojęczyna:

Każdorazowo przed rozpoczęciem żniw należy sprawdzić stopień zużycia pasów napędowych oraz łożysk. Przed ewentualną aplikacją smaru trzeba je koniecznie oczyścić. W przeciwnym razie uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego.

Ponadto nowy sezon oznacza także kompleksowy przegląd kombajnu, a zwłaszcza zespołu żniwnego, omłotowego, czyszczącego i silnika. W Agromix, dzięki doświadczeniu mechaników, serwis przebiega w pełni sprawnie oraz wyłącznie z zastosowaniem dobrej jakości, kompatybilnych, oryginalnych części zamiennych. Dzięki temu możemy liczyć na zdecydowanie dłużą żywotność naszej maszyny, a także jej niezawodność w polu.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas