Materiał Partnera Zawiasy i zamki – co warto wiedzieć?

Zawiasy i zamki – co warto wiedzieć?

Wbrew powszechnie panującej opinii, wybór odpowiedniego zawiasu oraz zamka do drzwi, wcale nie jest bardzo łatwy. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, które pośrednio lub bezpośrednio będą wpływały na estetykę oraz funkcjonalność. Asortyment materiałowy dostępny na rynku jest naprawdę ogromny. Co warto wiedzieć, aby nie pogubić się w tym wszystkim i wybrać dla siebie produkt zgodny z oczekiwaniami?

Zawiasy drzwiowe

Zasadniczy podział zawiasów oparty jest przede wszystkim o materiał, z którego zostały wykonane. Choć może się wydawać, że wszystkie wykonane są po prostu z metalu, nie jest to do końca prawdą. Należy pamiętać, iż drzwi znajdują się nie tylko wewnątrz pomieszczenia, ale także na zewnątrz. Dlatego też metal musi charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Zawiasy wykonane są przede wszystkim z mosiądzu, aluminium, stali oraz stali nierdzewnej i stosowane są w zależności od zaistniałych potrzeb. Choć mają różną wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na trudne warunki atmosferyczne, charakteryzują się sporą uniwersalnością. Mają dobry udźwig, co szczególnie przydaje się w sytuacji, w której drzwi są po prostu ciężkie. Aby mieć pewność, że zakupione zawiasy będą produktami z najwyższej półki, warto zaopatrywać się w nie u renomowanych producentów.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Anmark, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu zapewnia klientom łatwy dostęp do różnego rodzaju zawiasów najwyższej jakości. Wykwalifikowana kadra pracownicza z pewnością pomoże dokonać odpowiedniego wyboru. Firma pochwalić się może również rzetelnością oraz terminowością wykonywanych zleceń. Profesjonalni producenci zawiasów słyną również z rozbudowanej oferty. Co jeszcze wchodzi jej skład?

Zamki drzwiowe

Zamki w drzwiach pełnią bardzo ważną funkcję. W dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo nie tylko domów i mieszkań, ale także biur, miejsc publicznych, czy szafek. Dlatego konstrukcja zamka powinna być przede wszystkim odporna na próby sforsowania go w sposób siłowy. W ofercie renomowanych producentów można otrzymać zamki magnetyczne, zamki mechaniczne, oraz zamki hakowe. Wybór odpowiedniego będzie zależał od typu drzwi. Zamki hakowe świetnie sprawdzą się w drzwiach przesuwnych.

Dzięki specjalistycznym firmom w bardzo łatwy sposób można stać się właścicielem samozamykaczy drzwiowych, czyli urządzenia, które zamyka drzwi w sposób automatyczny. W razie problemów z termoizolacją profesjonaliści oferują również rozbudowaną ofertę dotyczącą różnego rodzaju uszczelek drzwiowych.

Podziel się