Materiał Partnera Zalety zdalnego sterowania pompą ciepła

Zalety zdalnego sterowania pompą ciepła

Pompa ciepła to jedno z coraz chętniej wybieranych rozwiązań grzewczych, które dodatkowo warto wzbogacić nowoczesnymi systemami. Jednym z nich jest zdalne sterowanie pozwalające na kontrolowanie pracy urządzenia z dowolnego miejsca. Taki układ ma również szereg innych zalet, o których dobrze pamiętać – czym zatem potrafi zaskoczyć pompa ciepła z możliwością zdalnego sterowania?

Komfortowe sterowanie pompą ciepła

Funkcjonująca na zasadzie sprężarki pompa ciepła jest ekologiczną i przynoszącą szereg korzyści finansowych metodą na skuteczne ogrzanie domu czy innego typu budynku. Często montowana jest w nowoczesnych obiektach, w których priorytetem jest wdrożenie rozwiązań energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska. Pompa ciepła pod tym względem staje się niekwestionowanym liderem wśród wszystkich urządzeń będących źródłem energii potrzebnej do stworzenia komfortowych warunków w pomieszczeniach, ale warto wzbogacić ją o nowoczesny system zdalnego sterowania.

Takie dodatkowe wyposażenie znacząco wpływa bowiem na wygodę użytkowania pompy ciepła. Odpowiednio przygotowany system pozwala na sterowanie urządzeniem z każdego miejsca. Nie jest zatem konieczne regulowanie poszczególnych parametrów bezpośrednio przy pompie – wystarczy smartfon, komputer, tablet czy nawet telewizor. Należy jednak pamiętać, że takie systemy zdalnego sterowania do pomp ciepła proponują wyłącznie renomowane firmy zajmujące się ich produkcją – należy do nich A-Pic Design. Pompy tego producenta charakteryzują się przede wszystkim wysoką efektywnością i wydłużoną żywotnością, ale również wspomnianymi inteligentnymi rozwiązaniami. Jakie jeszcze zalety ma zdalne sterowanie pompą ciepła?

Kontrola pracy pompy na bieżąco

Dzięki zdalnemu sterowaniu nie tylko można regulować funkcjonowanie urządzenia grzewczego, ale też kontrolować jego poszczególne parametry. Wszystkie istotne pomiary można bez większych problemów odczytywać z dowolnego, wybranego przez użytkownika miejsca. Zdalne sterowanie pompy ciepła nie wymaga ponadto specjalistycznej konfiguracji. Działa bowiem na zasadzie plug & play, czyli zwykłego połączenia sterownika przez modem do systemu.

Użytkownik takiej pompy ciepła nie musi zatem inwestować w dodatkowy, kosztowny regulator pokojowy. Oszczędności związane są również z gromadzeniem danych na temat parametrów pracy pompy – te magazynowane są w serwerze umieszczonym w chmurze, co wyklucza konieczność kupowania dodatkowej przestrzeni na pliki. Co ciekawe, urządzenia wyposażone w taki system mogą być również zdalnie naprawiane. Serwisant skontroluje funkcjonowanie pompy grzewczej i jest w stanie bez udawania się do klienta przywrócić jej prawidłowe działanie.

Podziel się