Materiał Partnera Wynajem wózków widłowych – czy to się opłaca?

Wynajem wózków widłowych – czy to się opłaca?

Wózek widłowy jest jednym z najważniejszych elementów magazynu czy hali, na których wykonuje się załadunek i rozładunek towarów. Te niewielkie pojazdy stosowane są też w portach i miejscach, gdzie konieczne jest szybkie przemieszczanie ładunków na paletach i nie tylko. Wykorzystuje się je również do innych prac, które nierzadko są realizowane w krótkim okresie – w takim wypadku warto zainteresować się wynajmem wózków widłowych. Czy to się opłaca?

Wózek dopasowany do potrzeb

Zanim jednak zdecydujemy się na wynajęcie wózka widłowego, należy dokładnie przeanalizować zakres prac, do wykonania których niezbędny jest tego typu pojazd. Konkretny typ eksploatacji wymusza zastosowanie wózka o parametrach dających możliwość szybkiego i bezpiecznego wykonania np. załadunku i rozładunku towarów znajdujących się na paletach. Przede wszystkim istotne jest dopasowanie możliwości wózka w zakresie podnoszonych ładunków. Poszczególne wózki widłowe są w stanie unieść nawet dwutonowy materiał, co znacząco usprawni pracę np. na budowie.

Oferta renomowanej firmy JHC Service obejmuje możliwość wynajmu zarówno standardowych wózków widłowych, jak i modeli prowadzonych z masztem. Koszt zakupu tego typu pojazdu potrafi być spory, szczególnie w przypadku wyboru renomowanego producenta. Po zakończonych pracach trwających np. kilka miesięcy wózek przestaje być potrzebny firmie, co jest dla niej niekorzystne finansowo. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się możliwość wynajmu wózka widłowego.

Odpowiedni sprzęt

Warto przy wynajmowaniu wózka zdecydować się na modele wysokiej klasy. Dzięki nim wszelkie prace będą przeprowadzone sprawnie i szybko. Hyster, Jungheinrich, Nissan, Toyota, Doosan, Caterpillar, Linde, czy Yale to uznani na całym świecie producenci wózków widłowych, których pojazdy wynająć można w profesjonalnych firmach zajmujących się tego typu usługami. Należy także pamiętać o dokładnym sprawdzeniu stanu technicznego. Wózki widłowe narażone są bowiem na spore obciążenia i intensywną eksploatację, dlatego wykorzystywane przez wielu operatorów mogą być uszkodzone lub wykazywać niesprawność w konkretnym zakresie funkcjonowania.

Problemy takie nie występują w momencie wynajmu wózków widłowych w profesjonalnej firmie mającej dodatkowo dostęp do części zamiennych i świadczących usługi serwisowe w tego typu pojazdach. Dzięki temu klient ma pewność, że zaproponowany wózek jest doskonale przystosowany nawet do pracy w trudnych warunkach i z pewnością będzie bezpieczny dla operatorów i otoczenia. Wynajem wózków widłowych jest zatem rozwiązaniem bardzo opłacalnym – w przypadku konieczności przeprowadzenia prac trwających krótki okres daje to możliwość profesjonalnego i sprawnego zrealizowania poszczególnych czynności dzięki będącym w doskonałym stanie technicznym nowoczesnym pojazdom najlepszych producentów.

Podziel się