Artykuł sponsorowany Wykorzystanie podwieszanych systemów transportu technologicznego w różnych gałęziach przemysłu

Wykorzystanie podwieszanych systemów transportu technologicznego w różnych gałęziach przemysłu

W zakładach przemysłowych stosuje się wiele maszyn i systemów usprawniających pracę, w tym  także przenoszenie wybranych obiektów bez udziału pracowników. Jednym z takich rozwiązań są podwieszane konstrukcje, które mają za zadanie transportować określone towary pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. W jakich branżach są one wykorzystywane najczęściej i do czego dokładnie służą?

Czym są podwieszane systemy transportu?

Podwieszane systemy transportu technologicznego najczęściej składają się z toru prowadzącego dla łańcucha napędzającego oraz toru, po którym porusza się wózek z ładunkiem. Konstrukcja linii jest zaprojektowana w taki sposób, by tworzyła obieg zamknięty. Zawiera ona także specjalne zaczepy i zabieraki służące do transportowania poszczególnych towarów. Większość dostępnych modeli umożliwia przenoszenie obiektów poziomo lub pionowo, w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Zazwyczaj systemy do transportu technologicznego są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów o nośności wynoszącej nawet kilka ton. Mowa tu głównie o stali ocynkowanej, która jest odporna na niszczące działanie wilgoci. Często takie konstrukcje mogą wytrzymywać duże obciążenia i pracować bez żadnych problemów w skrajnych temperaturach. Są one także zaprojektowane w taki sposób, by pozwalać na regulowanie prędkości w zależności od potrzeb konkretnej linii przemysłowej.

Gdzie wykorzystuje się podwieszane systemy transportu technologicznego?

Podwieszane systemy transportu technologicznego są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej spotyka się je w branży motoryzacyjnej, ale pojawiają się także w zakładach produkcyjnych, które zajmują się tworzeniem sprzętów AGD czy maszyn.

- Przenośniki mogą różnić się w zależności od dokładnego zastosowania. Poszczególne modele odbiegają od siebie głównie zastosowanymi zaczepami. Są one dostosowane do typu obiektów, które mają być transportowane – stwierdza ekspert z firmy FHU Grzegorz Ozdowski dostarczającej części do podwieszanych systemów transportu technologicznego.

Takie konstrukcje mogą być wykorzystywane również w mniej oczywistych gałęziach przemysłu. Mowa tu o malarniach, lakierniach, magazynach, zakładach produkujących odzież czy miejscach, w których tworzy się okna, drzwi, bramy i inne elementy stosowane w budownictwie. Modele używane w przypadku tekstyliów znacznie różnią się od tych, które mają za zadanie transportować części pojazdów. Z tego powodu cechują się one mniejszym udźwigiem oraz konstrukcją dopasowaną do typu przenoszonych towarów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas