Artykuł sponsorowany Jak regenerować tłoczyska hydrauliczne?

Jak regenerować tłoczyska hydrauliczne?

Tłoczysko jest elementem siłownika hydraulicznego, który przytwierdza się do obecnego w nim tłoka. Podzespół ten używany jest do generowania ruchu posuwisto-zwrotnego w siłowniku. Intensywna praca tego ruchomego elementu może być przyczyną uszkodzeń oraz pęknięć. Aby przywrócić tłoczysko do pełnej sprawności, dokonuje się jego regeneracji. Jak najczęściej naprawia się ten element? Oto kilka informacji o regeneracji tłoczysk!

Regeneracja tłoczysk poprzez chromowanie

Pierwszą czynnością, którą wykonuje się przed regeneracją tłoczysk, jest ich dokładne czyszczenia z pyłów, smarów i innych substancji. Po takim przygotowaniu można już przystąpić do właściwego odnawiania tych podzespołów.

Popularnym sposobem na regenerację takich części jest ich wzmacnianie metodą chromowania. Jest to czynność, podczas której na podłużną konstrukcję regenerowanego tłoczyska nanosi się warstwę chromu. Pierwiastek ten ma silne właściwości antykorozyjne, a element zyskuje dużo większą odporność na zużycie oraz lepsze właściwości termiczne.

Warto podkreślić, że chromowanie odbywa się metodą galwaniczną w kąpieli, która nadaje naprawianej części dużą mikrotrwałość i pokrywa wszelkie uszkodzenia. Tak przygotowany podzespół jest także bardziej estetyczny.

– Użycie wysokiej jakości maszyn powoduje efekt usunięcia powstałych podczas użytkowania nierówności oraz pęknięć. Zregenerowane tłoczyska przechodzą także próby jakości oraz wytrzymałości, które są niezbędne w celu sprawdzenia ich trwałości – informuje pracownik firmy SIŁOVEX z Porąbki.

Regeneracja tłoczysk poprzez szlifowanie

Kolejną metodą regeneracji tłoczysk jest ich szlifowanie. Proces ten nadaje tłoczysku estetycznego wyglądu, wygładza jego powierzchnię i niweluje ewentualne zgrubienia oraz szwy po spawaniu. W tym przypadku ważne jest więc dopasowanie odpowiedniej techniki skrawającej i usunięcie niepożądanych elementów.

Szlifowanie tłoczysk jest często wykonywane przy specjalnym stanowisku, które zawiera solidną podstawę i umożliwia zachowanie nieruchomej pozycji obrabianego elementu. Szlifierka używana do wygładzania powierzchni stalowych ma dużą moc oraz odpowiednią konstrukcję. Dzięki temu z łatwością szlifuje i skrawa wszelkie niepożądane elementy na powierzchni twardych podzespołów.

Podsumowując, warto dodać, że tłoczyska często się psują i warto regularnie poddawać je profesjonalnemu serwisowi. Poprawnie regenerowane części mogą posłużyć na wiele lat, a bardzo poważna awaria bez stosownej naprawy może uniemożliwić ich użytkowanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas