Materiał Partnera Wybór pompy do ścieków z firmą Uprent

Wybór pompy do ścieków z firmą Uprent

Pompy ściekowe to nieodłączny element efektywnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypompowywania zanieczyszczeń komunalnych i bytowych osadów ściekowych, wód odpadowych, a także wody chłodniczej. Na rynku można spotkać się z ich różnymi rodzajami, w tym z pompami zanurzeniowymi. Jak wygląda przekrój pomp do ścieków i czym się kierować przy ich wyborze?

Rodzaje pomp do ścieków

Pompy do tłoczenia ścieków komunalnych i przemysłowych można spotkać w dwóch wydaniach: wirowym oraz wyporowym. Do zalet wirowych pomp ściekowych zalicza się między innymi łatwość eksploatacji i konserwacji, wydajność sięgającą nawet kilku tysięcy m3/h, wysoki przelot oraz możliwość rozdrabniania ścieków. Wśród atutów pomp wyporowych, opierających się w głównej mierze na urządzeniach śrubowych i krzywkowych, można za to wymienić zdolność do samozasysania, małą wrażliwość na występowanie gazów w cieczy, a także bardzo dużą wysokość podnoszenia.

Przy wyborze ścieków do pompy należy zwrócić uwagę na moc jej silnika, a także zdolność do podnoszenia cieczy na pożądaną wysokość. Warto również przyjrzeć się bliżej maksymalnej wielkości zanieczyszczeń stałych, jakie jest w stanie przetłoczyć dane urządzenie. Wskaźnikiem mocy, a tym samym użyteczności będzie także wydajność pompy. Coraz częściej wybieranym, nowoczesnym i ekonomicznym rozwiązaniem są zanurzeniowe pompy do ścieków. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dlaczego warto zdecydować się na pompę zanurzeniową?

Pompa zanurzeniowa, zwana również pompą zatapialną, to urządzenie, które wykorzystuje się zarówno do przepompowywania, jak i wypompowywania wody z  różnorodnych zbiorników. Charakteryzuje się szczelnym silnikiem przystosowanym do pracy pod powierzchnią. Ten nowoczesny system sprawdzi się nie tylko do przepompowywania ścieków, ale również wszędzie tam, gdzie potrzebne jest usunięcie wody, a więc również w garażach, piwnicach czy domach.

Podstawową zaletą pompy zanurzeniowej jest większa wydajność w postaci wypychania, a nie zasysania wody, które ma miejsce w tradycyjnych konstrukcjach. Do jej atutów zalicza się również łatwość montażu, a także niskie koszty instalacji. Tego typu urządzenia znaleźć można w ofercie firmy Uprent.

Pompy ściekowe do użytku domowego sprawdzą się przede wszystkim w budynkach mieszkalnych, w których z różnych powodów przepływ ścieków jest utrudniony. Zanim zdecydujemy się na konkretne urządzenie, koniecznie należy zapoznać się z ofertą rynku i zdecydować się na pompę, która będzie komfortowym dopełnieniem naszego gospodarstwa domowego.

Opracowanie:

Uprent Sp. z o.o.

Reguły , al. Jerozolimskie 303

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas