Artykuł sponsorowany Właściwości oraz zastosowanie folii pęcherzykowej

Właściwości oraz zastosowanie folii pęcherzykowej

Transport produktów wymaga ich zabezpieczenia przed uszkodzeniem. W tej roli świetnie sprawdza się folia pęcherzykowa, znana jako bąbelkowa. Jej właściwości sprawiają, że wykorzystuje się ją także w ogrodnictwie do ochrony roślin lub w budownictwie przy tworzeniu warstw termoizolacyjnych. Co ciekawe wiele zalet i uniwersalne zastosowanie materiału sprawiły, że w ostatni poniedziałek stycznia obchodzony jest Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej.

Właściwości folii pęcherzykowej

Powszechnie ten materiał opakowaniowy jest znany pod nazwą folii bąbelkowej. Powstaje ona na drodze wytłaczania granulatu polietylenu. Zazwyczaj składa się z dwóch lub trzech warstw folii. Cechą charakterystyczną są regularnie i gęsto rozmieszczone pęcherzyki powietrza, dzięki czemu materiał zyskuje funkcje ochronne i amortyzacyjne. Przede wszystkim służy do zabezpieczenia pakunków, ponieważ jest elastyczna oraz odporna na rozdarcia. Ponadto jej wodoodporność sprawia, że idealnie sprawdza się w warunkach wysokiej wilgotności. Szereg tych właściwości sprawił, że folia pęcherzykowa szybko zyskała uznanie na całym świecie w wielu różnych branżach, jak również w życiu codziennym. Na rynku dostępne są jej różne rodzaje i formy. Można ją otrzymać w postaci arkusza lub worka. Równie dużą popularnością cieszy się folia bąbelkowa jako laminat z pianką polietylenową, folią HDPE lub papierem. Takie produkty można znaleźć w ofercie między innymi producenta opakowań foliowych firmy Techno, mającej swoją główną siedzibę w miejscowości Święta Katarzyna koło Wrocławia. Materiał opakowaniowy można nabyć w różnych kolorach, jednak najbardziej popularny jest przezroczysty, ponieważ uwidacznia zapakowany w niego przedmiot. Warto wspomnieć, że folia bąbelkowa nie wpływa znacząco na wagę przesyłki i zmniejsza koszty pakowania. Dodatkowo podlega w stu procentach procesowi recyklingu.

Wykorzystanie folii pęcherzykowej

Najbardziej znane zastosowanie folii bąbelkowej to oczywiście zabezpieczanie przesyłek w transporcie przed uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniami oraz wilgocią. Ze względu na ostatnie wymienione zagrożenie, świetnie sprawdza się do ochrony żywności, która szybko mogłaby ulec zepsuciu na skutek działania wody. Ponadto stanowi rozwiązanie skutecznie chroniące delikatne sprzęty, takie jak: elektronika lub przedmioty wykonane ze szkła, ceramiki. Nie bez przyczyny na poczcie klienci częściej wybierają koperty wyłożone od wewnątrz folią pęcherzykową do wysyłania na przykład płyt CD w plastikowych pudełkach, które mogłyby się połamać w trakcie drogi do odbiorcy. To materiał powszechnie wykorzystywany do przykrycia mebli w trakcie przeprowadzek. Nie tylko owija się nią transportowane produkty, ale także wypełnia wolne przestrzenie w skrzyni lub w kartonie. Folia bąbelkowa służy również jako materiał izolacyjny, ponieważ chroni przed promieniowaniem UV oraz niską temperaturą. W branży budowlanej stosuje się ją jako warstwę cienkiej termoizolacji dachów lub ścian. Taka konstrukcja powoduje odbijanie energii. Ogrodnicy korzystają z tego materiału do ochrony roślin przed mrozem. Właściciele dużych basenów rozporowych z kolei sięgają po niego, gdy chcą zabezpieczyć zbiornik przed nadmiernym wychłodzeniem się wody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas