Materiał Partnera Co trzeba wiedzieć o folii stretch?

Co trzeba wiedzieć o folii stretch?

Folia stretch przydaje się nie tylko w branży przemysłowej, ale także podczas przeprowadzki czy w kuchni, na przykład do owijania przechowywanego w lodówce jedzenia. Folia tego typu występuje oczywiście w wielu rodzajach różniących się między sobą między innymi wytrzymałością czy rozmiarem.

Rodzaje i przeznaczenie folii stretch

Folia stretch wydaje się być jednym z łatwiejszych do zastosowania produktów opakowaniowych, jej rynkową obecność zawdzięczamy wyspecjalizowanym firmom działającym w branży opakowań foliowych. Należy do nich Techno Sp.j. PPHU. J. Ziomek. Oferowana przez przedsiębiorstwo folia stretch występuje w wielu wariantach, odróżniających się parametrami wytrzymałościowymi warunkowanymi przez grubość i szerokość. Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje folii stretch – ręczną, Jumbo oraz maszynową.

Na jakiej podstawie wyróżnia się rodzaje folii stretch?

Podstawowym kryterium, według którego następuje klasyfikacja, jest waga nawoju, w którym występuje folia stretch. Folia ręczna musi być na tyle lekka, by możliwe było używanie jej bez pomocy specjalistycznego sprzętu czy dodatkowych maszyn. Pracownik fabryki czy osoba używająca tego typu folii w warunkach domowych musi mieć pełną swobodę w jej zastosowaniu. Folia ręczna przydaje się wszędzie tam, gdzie opakowanie musi powstać na obiekcie nieustandaryzowanym, z potrzeby chwili czy w ramach jedno‐ lub kilkurazowej akcji. Folie maszynowe przeznaczone są głównie dla firm posiadających odpowiedni sprzęt potrafiący ją wykorzystać. Folia stretch przeznaczona dla maszyn występuje w cięższych nawojach, nawet do osiemnastu kilogramów. Najcięższe nawoje pojawiają się jednak w przypadku trzeciego rodzaju folii stretch, czyli folii Jumbo. Mogą one ważyć nawet pięćdziesiąt kilogramów. Jej zakup to ekonomiczna opcja przeznaczona dla firm przewijających materiał na mniejsze rolki, które mogą być następnie wykorzystane tak ręcznie, jak i maszynowo – wszystko zależy od tego, jak duży nawój zostanie utworzony już po jej zakupie.

Cechy charakterystyczne folii stretch

Folia stretch jest przede wszystkim elastyczna. Łatwo poddaje się rozciąganiu i tym samym dobrze przylega do opakowywanego obiektu. Stosowana jest głównie w przedsiębiorstwach do zabezpieczania towaru – zwłaszcza na paletach. W zależności od ilości warstw może chronić przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, promieniowaniem słonecznym i zabrudzeniami.

Podziel się