Materiał Partnera Właściwości folii stretch

Właściwości folii stretch

Pakowanie prezentów, paczek i pakunków wymaga użycia różnych dodatków, np. kartonów, folii stretch. Ową folię wykorzystuje się szeroko w firmach kurierskich, spedycyjnych i przewozowych. Czym jest ten materiał i jakimi właściwościami się charakteryzuje? Czy folię stretch da się też wykorzystać w codziennym życiu?

Czym jest folia stretch?

Folia stretch (polietylenowa) jest zwykle nawinięta na tekturową rurkę i wykorzystywana do zabezpieczenia różnych paczek, pakunków. Aby uchronić dłonie przed skaleczeniami, niektórzy producenci przygotowali specjalne dyspensery, które znacznie ułatwiają odwijanie przedmiotu.

Jak nazwa wskazuje, folię wykonuje się z liniowego polietylenu o niskiej gęstości (LLDPE). Może być też wytwarzana z polipropylenu, kopolimeru, fluoropolimerów.

Folię stretch warto kupować w sprawdzonych hurtowniach. Przykładem takiego miejsca jest sklep internetowy Adors. Wśród jego asortymentu można odnaleźć nie tylko folie przezroczyste i czarne o różnych szerokościach, długościach, ale też specjalne odwijacze.

Jakie właściwości ma folia stretch?

Najważniejszymi cechami folli stretch są termoplastyczność, rozciągliwość, transparentność i woskowatość. Wiele zależy od materiału, parametrów i metody wykonania. Folię można wytworzyć za pośrednictwem techniki rozdmuchu lub wylewu maszynowego. Rozdmuch pozwala uzyskać produkt o różnych grubościach, stopniu rozciągliwości. Wylew maszynowy odpowiada za otrzymanie bardzo rozciągliwej folii.

Folia zabezpiecza paczki i pakunki na czas transportu. Za jej pomocą magazynierzy owijają wielokrotnie palety załadowane towarem. Takie rozwiązanie zwiększa wytrzymałość pakunku oraz zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Inną zaletą folii stretch jest wodoodporność. To materiał trudny do zniszczenia.

Wykorzystanie folii stretch w codziennym życiu

Folia stretch przydaje się nie tylko do pakowania różnych pakunków i wysyłek.

Folię chętnie wykorzystują rolnicy do zabezpieczania zebranych plonów przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, np. deszczem, śniegiem, wiatrem, mrozem, wilgocią.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas