Artykuł sponsorowany Czym charakteryzuje się folia stretch?

Czym charakteryzuje się folia stretch?

Prowadzenie działalności wysyłkowej wymaga od nadawcy odpowiedniej troski w stosunku do wysyłanego towaru. Jednym z czynników, gwarantujących bezpieczne dotarcie przesyłki do odbiorcy, a co za tym idzie – satysfakcję klienta, jest odpowiednie pakowanie przesyłek. Do zabezpieczenia towaru niezbędna jest folia bąbelkowa, kartonowe pudełko oraz taśma pakowa. Doskonałą ochronę przed wilgocią i zanieczyszczeniami, zapewni paczce folia stretch.

Folia stretch – co ją wyróżnia?

Folia stretch jest, obok pudełek kartonowych i kopert, jednym z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych. Charakteryzuje się przede wszystkim wysoką elastycznością – w niektórych przypadkach może rozciągnąć się nawet o 300%, nie tracąc przy tym swej wytrzymałości.  Folia wyróżnia się ponadto doskonałą przyczepnością, dzięki czemu dopasowuje się do rozmaitych, nawet najbardziej niestandardowych kształtów. Może wydawać się delikatna, jednak to tylko pozory! – zastosowanie kilku jej warstw zapewni zapakowanym przedmiotom doskonałą ochronę przed przesuwaniem (np. na palecie), uszkodzeniami i zarysowaniami. Zadaniem folii stretch jest ochrona przesyłki przed wilgocią, kurzem i zabrudzeniami. Jej niewątpliwym atutem jest lekkość, która niemal nie wpływa na wagę ostateczną przesyłki. Dzięki swej wodoodporności, z powodzeniem zabezpiecza przesyłki i inne przedmioty przed wodą i wilgocią. Szeroki wybór materiałów opakowaniowych, w tym także folii stretch, znajdziesz w Anapack.

Rodzaje folii stretch

Najpopularniejsza jest folia transparentna i czarna. Ze względu na sposób użycia, folie dzielą się na:

  • stretch ręczny – stosowany do ręcznego owijania produktów, producenci oferują stretch ręczny w kolorze czarnym, białym i transparentnym;
  • stretch maszynowy – zakładany przy pomocy owijarek do stretchu;
  • stretch cięty mini-rap – umieszczany na towarach przy użyciu paletyzerów ½, szerokość rolki waha się od 100 do 250 mm.

Zastosowanie folii stretch

Folia stretch ma szerokie zastosowanie – wykorzystywana jest zarówno w gospodarstwach domowych do zabezpieczania żywności, jak i do pakowania przesyłek kurierskich. Z folii stretch chętnie korzystają także firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową – hurtownie oraz sklepy, którym zależy na ekonomicznym i efektywnym zabezpieczeniu przesyłek. Folii używa się jednak nie tylko podczas zabezpieczenia towaru podczas transportu – świetnie sprawdza się również w celu zabezpieczenia towaru magazynowanego, chroniąc go przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Przy jej pomocy zapakujemy zarówno średniej wielkości przedmioty, jak i meble oraz większe kartony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter