Artykuł sponsorowany Poznaj kilka rodzajów worków na śmieci

Poznaj kilka rodzajów worków na śmieci

Worki na śmieci to produkty, z którymi każdy z nas ma styczność niemalże codziennie. Mimo niskiej ceny jedno gospodarstwo domowe wydaje na torby na odpady nawet kilkadziesiąt złotych rocznie. Warto zatem zadbać o to, by wybierać wysokiej klasy worki – pochodzące z recyklingu, odporne na przedarcie, pojemne i szczelnie zamykane. Znalezienie takich wyrobów nie należy jednak do zadań łatwych. Rynek wypełniony jest bowiem wieloma rodzajami worków.

Pojemność worków na śmieci

Podstawowym rozróżnieniem worków na śmieci jest ich pojemność. To nią warto się szczególnie kierować, ponieważ zbyt mała torba na odpady lub też ta zbyt duża i niedopasowana do wielkości kosza, nie będą komfortowe w użytkowaniu. Zawsze zatem przed zakupem warto określić zastosowanie worków na śmieci. Najczęściej produkowane są one o pojemności 10l, 35l, 60l, 80l, 120l, 160l, a nawet 180l i 240l.

Najbardziej uniwersalne w swoim zastosowaniu są worki na śmieci 35-litrowe, które w swojej ofercie posiada uznany na rynku polskim producent MAX POVER. Oferuje on sprzedaż wysyłkową różnego typu worków, w tym tych dla domów, biur oraz dla przemysłu.

Z jakich tworzyw tworzone są worki na śmieci?

Worki na śmieci tworzone są z różnych tworzyw sztucznych. Mogą to być zwykłe nieulegające rozkładowi folie, jak i pochodzące z recyklingu torby z polietylenu HDPE lub LDPE. To właśnie na nich warto skupić swoją uwagę, ponieważ tworzone są z regranulatów i granulatów, czyli przerobionych butelek i innych wcześniej wykorzystywanych przedmiotów z tworzyw sztucznych. 

Warto zatem pamiętać, że nie każda folia jest szkodliwa dla środowiska, a dzięki recyklingowi oszczędzana jest także energia i woda potrzebne do procesów produkcyjnych.

Czy kolory worków na śmieci mają znaczenie?

Większość z nas kupuje worki na śmieci bez zwrócenia uwagi na ich kolory. Te jednak ważne są dla firm recyklingowych, dla zakładów komunalnych odbierających śmieci, a także dla wysypisk śmieci. W przypadku zapełnienia śmietników odpowiednie kolory worków na śmieci pozwalają na nowo posegregować odpady. Wyróżnia się bowiem worki w barwach:

  • żółtej – przeznaczone są one dla tworzyw sztucznych m.in. butelek,
  • czerwonej – w nich należy umieszczać odpadu metalowe, z tego względu są to worki z grubej folii,
  • zielonej – worki te przeznaczone są dla szkła kolorowego oraz dla odpadów zielonych: liści, gałęzi, zgniłych kwiatów,
  • niebieskiej – torby takie służą do składowania papieru i tektury,
  • fioletowej – worki wykorzystywane do odpadów biodegradowalnych, czyli resztek żywności, fusów z kawy,
  • czarnej – w nich umieszcza się odpadki mieszane.

Takie oznaczenia coraz częściej są wpisane w regulaminy segregowania śmieci dla mieszkańców osiedli mieszkaniowych.

Worki z dodatkowym wyposażeniem

Ostatni podział worków na śmieci dzieli je na torby klasyczne bez dodatkowych elementów, a także na worki z taśmami zaciskowymi oraz uszkami. Te bardzo się przydają m.in. do tego, by ograniczać rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów. Takie worki łatwiej jest również przenieść do śmietników osiedlowych czy innych miejsc przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas