Artykuł sponsorowany Wagi hakowe. Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Wagi hakowe. Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Wagi wykorzystuje się na każdej gałęzi przemysłu. Poszczególne modele różnią się między sobą gabarytami i parametrami udźwigu. Wagi hakowe wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z wagi platformowej lub przy ważeniu towarów o nieregularnych kształtach. Gdzie najczęściej korzysta się z wag hakowych oraz jakie są ich największe zalety?

Uniwersalne rozwiązanie dla wielu branż

Wagi hakowe są poręczne, łatwe w transporcie i doskonale sprawdzą się jako wyposażenie w wielu przedsiębiorstwach. Z powodzeniem można wykorzystywać je także w warunkach domowym, na przykład do sprawdzenia wagi bagażu lotniczego. Wagi hakowe wykorzystywane są także na targowiskach, bazarach, w sadach i gospodarstwach rolniczych, gdzie prowadzi się bezpośrednią sprzedaż zebranych plonów. Urządzenia pomiarowe tego typu można spotkać także w przedsiębiorstwach, które zajmują się skupem surowców wtórnych. Powszechnie używa się ich na kutrach rybackich. Wagi hakowe cieszą się też dużą popularnością wśród wędkarzy i myśliwych. Nowoczesne wagi hakowe o dużym udźwigu stosowane są w firmach, zajmujących się produkcją nawozów, w młynach czy też przedsiębiorstwach budowlanych. Urządzenia tego rodzaju zazwyczaj sterowane są zdalnie i posiadają wygodny wyświetlacz, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Stacje przeładunkowe, ogromne fabryki czy firmy transportowe, potrzebują urządzeń pomiarowych o dużo większym udźwigu. I w tym wypadku polecane są właśnie wagi hakowe. Bardzo często w tego rodzaju przedsiębiorstwach stosuje się wagi hakowe o konstrukcji, która umożliwia połączenie  z hakiem suwnicy lub żurawia, co znacznie usprawnia prace.

Legalizacja wagi hakowej

Jak informuje specjalista z firmy Ma-Wag, która zajmuje się produkcją wag oraz przygotowaniem ich do legalizacji – nie wystarczy zakupić urządzenia pomiarowego, by móc korzystać z niego swobodnie. Należy najpierw je zalegalizować. Wiąże się to ze sprawdzeniem, czy waga spełnia odpowiednie wymagania oraz wydaniem dokumentu, który będzie tego poświadczeniem. W tym celu nie trzeba udawać się do Głównego Urzędu Miar. Wystarczy skorzystać z usług firmy, która zajmuje się legalizacją wag. Bardzo często jest to to samo przedsiębiorstwo, w którym dokonujemy zakupu. Istnieją określone warunki, gdy firma może odmówić legalizacji wagi. Zaświadczenie nie zostanie nam wydane, kiedy urządzenie pomiarowe jest uszkodzone, typ wagi nie jest zatwierdzony i nie występuje w rejestrze lub, jeśli nie ma odpowiednich warunków do skontrolowania, czy urządzenie pomiarowe działa prawidłowo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas