Materiał Partnera Jak wybrać odpowiednie urządzenia do ważenia statycznego i dynamicznego

Jak wybrać odpowiednie urządzenia do ważenia statycznego i dynamicznego

Precyzyjne wagi są obecnie nieodzownym elementem wyposażenia wielu zakładów produkcyjnych. Dzięki dokładnym pomiarom przedsiębiorstwo może zwiększyć jakość oferowanych produktów, efektywność pracy, a w ostatecznym rozrachunku - zwiększyć zyski. Jak jednak wybrać niezawodne i trwałe urządzenie, które spełni nasze oczekiwania? Na co zwracać uwagę wybierając producenta wag? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Cechy dobrej wagi

Waga, bądź też system wagowy, powinny być przede wszystkim dopasowane do potrzeb danego zakładu produkcyjnego. Branża chemiczna lub spożywcza nie obejdzie się na przykład bez wagi przepływowej, podającej lub kontrolnej.

Niezawodność i dokładność w procesach ważenia - to kolejne cechy dobrego urządzenia. Tego typu cechy jest w stanie zapewnić producent posiadający wykwalifikowaną kadrę inżynierów oraz centrum testowe, które poddaje produkt rygorystycznym testom.

Dobre urządzenia powinny być również trwałe, wykonane z materiałów odpornych na warunki, w których będą pracować, np. substancje żrące, ścierne, wysokie lub niskie temperatury. Ogromne znaczenie wpływające na efektywność pracy pracowników ma również łatwość obsługi. Wagi i systemy wagowe powinny być po prostu łatwe w obsłudze.

Na co zwracać uwagę wybierając producenta?

Na rynku istnieje wiele producentów wag i systemów wagowych. Jak jednak wybrać tego, który zaoferuje nam urządzenia najlepszej jakości? Zwróć uwagę na:

  • Duże doświadczenie. Doświadczenie jest ważne w wielu dziedzinach, także w tej. Firma, która od wielu lat istnieje na rynku jest w stanie zaoferować zarówno produkty, jak i obsługę wysokiej jakości.
  • Elastyczne podejście do potrzeb klienta i bogata oferta. Każda branża, a nawet każdy zakład produkcyjny, ma inne potrzeby. Mając tego świadomość, producent systemów wagowych powinien zaoferować najlepsze rozwiązanie zwiększające efektywność pracy i zyski danego przedsiębiorstwa.
  • Możliwość serwisu. Regularne prace konserwacyjne pozwolą zapewnić długą żywotność urządzenia, a ryzyko ewentualnych usterek zostanie zminimalizowane. Kupując urządzenie, pamiętaj o umowie serwisowej.

Profesjonalne wagi i systemy wagowe firmy Jesma

Przykładem producenta, który oferuje wagi i rozwiązania wagowe do statycznego, dynamicznego i ciągłego ważenia, jest firma Wagi Przemysłowe Jesma Sp. z o.o.. Jesma to firma międzynarodowa, która działa na rynku od 1917 roku. Przedsiębiorstwo stawia na wiedzę, innowacyjność, zadowolenie klienta i stałe udoskonalanie swoich produktów i świadczonych usług. W ofercie firmy znajdziemy m.in.: wagi podające, wagi taśmowe, wagi przepływowe, wagi przesypowe, wagi kontrolne, a także serwis urządzeń.

Podziel się