Artykuł sponsorowany W jakim celu wykonuje się piaskowanie betonu?

W jakim celu wykonuje się piaskowanie betonu?

Piaskowanie betonu to jedna z technik teksturowania jego powierzchni. W trakcie tych prac głównym celem jest to, aby odsłonić kruszywo w betonie za pomocą strumienia drobnego piasku pod ciśnieniem lub innego ścierniwa uderzającego w jego powierzchnię. Piaskowanie nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga zachowania kilku podstawowych zasad. O czym należy pamiętać?

Piaskowanie betonu – jakie ma możliwości?

Beton to jeden z najpopularniejszych w architekturze surowców. Niestety, często powierzchnie wykonane z tego materiału są podatne na różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego potrzebna są rozwiązania, które przywrócą blask powierzchni betonowej. Jednym ze sposobów jest właśnie piaskowanie betonu, który wykorzystuje się zarówno na mniejszych, jak i na większych powierzchniach – wewnątrz i na zewnątrz. Proces piaskowania betonu ma szerokie zastosowanie i zadanie. To nie tylko sposób na oczyszczenie powierzchni, ale również uzyskania odpowiedniej faktury betonu, zróżnicowanie szorstkości powierzchni czy wykonanie estetycznych wzorów.

Piaskowanie betonu – jakie ma zalety?

Odpowiednio wykonane piaskowanie betonu może pomóc w uwypukleniu wszelkich atutów tego materiału i doprowadzić powierzchnię betonową do idealnego stanu. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych czynnikach – przede wszystkim o doborze właściwego ciśnienia do betonu, na jakim ma być wykonany proces piaskowania. Zbyt duże ciśnienie może doprowadzić do uszkodzenia materiału. Należy również pamiętać, aby wykonać próbne piaskowanie, dzięki któremu zapewni się prawidłowe ustawienie wszystkich parametrów. Zabieg ten polecany jest w przypadku różnych kłopotów. Doskonale radzi sobie ze starą farbą czy oczyszczaniem zbrojenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wykonania piaskowania betonu warto zatrudnić do tych prac specjalistów od piaskowania TATRA, którzy dbają o jakość świadczonych usług.

Piaskowanie betonu – na czym polega?

Piaskowanie betonu to proces, w którego trakcie wykorzystuje się odpowiednio wysokie ciśnienie i drobinki kruszywa. W zależności od potrzeb i możliwości powierzchni oczyszczanej korzysta się ze zmiennej mocy ciśnienia – zwykle jest to ciśnienie 8 – 10 bar. Piaskowanie betonu to obróbka niskociśnieniowa. Korzystając z techniki wysokociśnieniowej, gdy ilość barów jest większa, może prowadzić do uszkodzenia powierzchni betonowej. Dlatego należy przemyśleć i odpowiednio dobierać ciśnienie do stanu betonu. Profesjonaliści zajmujący się tym procesem zawodowo na pewno w tym pomogą!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas