Artykuł sponsorowany W jakim celu stosuje się cięcie wzdłużne taśm przenośnikowych?

W jakim celu stosuje się cięcie wzdłużne taśm przenośnikowych?

Trudno wyobrazić sobie współczesny przemysł bez przenośników taśmowych. Urządzenia te w zdecydowany sposób umożliwiają transport wewnątrzzakładowy oraz przesyłanie na znaczne odległości różnego typu materiałów. Najważniejszym elementem wykonawczym przenośników są taśmy transporterowe. W niektórych okolicznościach muszą być one poddane specjalistycznej obróbce. Warto zapoznać się z metodą ich cięcia wzdłużnego.

Taśmy przenośnikowe – szerokie zastosowanie w bardzo wielu branżach

To dzięki taśmom transportowym możliwe jest szybkie i ekonomiczne przeprowadzanie wielu procesów technologicznych. Znajdują szerokie zastosowanie w bardzo wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Począwszy od przemysłu wydobywczego, poprzez branżę chemiczną, drzewną i ciepłowniczą, aż po wysypiska odpadów komunalnych i firmy zajmujące się recyklingiem. Zwłaszcza w tych ostatnich są niezastąpione przy segregacji śmieci i przerobie różnego typu odpadów. Znaczące zastosowanie mają także w kopalniach odkrywkowych piasku, kamieni, kruszyw naturalnych i w zakładach surowców drogowych.

Cięcie wzdłużne taśm – usługa wymagająca dużego doświadczenia i specjalistycznych maszyn

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule artykułu, należy wyjaśnić, że cięcie wzdłużne przeprowadza się w celu wykonania taśmy przenośnikowej o konkretnej szerokości. Usługę cięcia wzdłużnego taśm przenośnikowych wykonują doświadczone firmy dysponujące odpowiednim zapleczem technicznym. Z reguły przecinają one na zamówienie klienta wszystkie rodzaje taśm transportowych oraz inne elementy gumowe. Precyzyjne cięcie maszynowe, z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń pozwala na zachowanie bardzo małego marginesu błędu. Umożliwia też osiągnięcie dużej estetyki przeciętej taśmy. Dzięki takiej obróbce otrzymuje się taśmy przenośnikowe o dokładnych wymiarach, idealnie dopasowane do swojego przeznaczenia. Zainteresowani technologią cięcia wzdłużnego taśm przenośnikowych mogą znaleźć więcej informacji na stronie internetowej zakładu produkcyjnego Global Serwis w Wolbromiu.

Maszyn do cięcia taśm transporterowych

Precyzja maszyn do cięcia taśm ma zasadnicze znaczenie, zwłaszcza w przypadku cięcia dłuższych odcinków taśm przenośnikowych. Wymagana dokładność zapewnia właściwe funkcjonowanie przenośników taśmowych przez długi czas bez awarii i przestojów. Dobre maszyny przystosowane są do cięcia taśm przenośnikowych wszystkich typów i wytrzymałości. Są to urządzenia hydrauliczne, sterowane za pomocą wygodnej skrzynki sterowniczej. Większość z nich umożliwiają przecinanie taśm i innych produktów o szerokości nawet 2000 mm włącznie i grubości 50 mm.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas