Artykuł sponsorowany W jakich procesach mogą pomóc kompresory śrubowe?

W jakich procesach mogą pomóc kompresory śrubowe?

Nie ulega wątpliwości, że kompresory stanowią niezwykle przydatne urządzenia, które pozwalają na wykonywanie wielu zadań. Szczególnie użyteczne są w zakładach przemysłowych, gdzie to zasilają urządzenia pneumatyczne. Za jeden z popularniejszych typów kompresora uznaje się model śrubowy, odznaczający się znacznie cichszą pracą od swych tłokowych odpowiedników. Bez trudu można go przyłączyć do istniejącej instalacji, przy gwarancji wysokiej jakość powietrza. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Jak działają kompresory śrubowe?

Kompresory śrubowe zapewniają ekonomiczne działanie ze względu na swą wyjątkową budowę. Wtłaczane do urządzenia powietrze przechodzi wpierw przez filtr, mający za zadanie oczyszczenie go ze szkodliwych substancji. W dalszej kolejności trafia one między dwa wirniki o odmiennym uzębieniu. Napędzana przez wał napędowy śruba zewnętrzna zmniejsza dostępną przestrzeń, co prowadzi do redukcji objętości gazu. Pod wpływem wysokiego ciśnienia cząsteczki powietrza uwalniane są na zewnątrz, pozwalając na wykonanie określonych zadań. Duże znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu kompresora ma bez wątpienia szczelność całej konstrukcji. Śruby wymagają zamknięcia w odpowiedniej osłonie, dzięki czemu są one zabezpieczone przed uciekaniem gazu i dostawaniem się powietrza przez szczeliny. Brak właściwej izolacji, krótko mówiąc, uniemożliwia prawidłowy proces sprężania. Szeroki wybór kompresorów, w tym opartych o mechanizm śrubowy można odnaleźć w ofercie renomowanej firmy Corfarb.

Kompresor kompresorowi nie równy

Chcąc zapewnić komfort i bezpieczeństwo pracy, konkretny typ kompresora zawsze trzeba dobrać do aktualnych zapotrzebowań. Za najmniej awaryjne uznaje się urządzenia, które korzystają z oleju  jako czynnika smarującego  i odprowadzającego ciepło.  Wysoce wydajny sprzęt nie może być jednak stosowany w miejscach posiadających bezpośredni kontakt z farmaceutykami bądź żywnością. Sprężone przez nie powietrze zawiera bowiem drobinki oleju mogące skazić określone produkty. Zakłady przykładające dużą uwagę do czystości powinny postawić zdecydowanie na kompresory śrubowe bezolejowe. W ich przypadku siłom tarcia przeciwdziała powstała z kondensatu woda, która wspomagana systemem wielostopniowej filtracji i separacji doskonale neutralizuje pyłki, zarazki, a także cząsteczki stałe.

Zastosowanie kompresorów śrubowych

Współczesne kompresory śrubowe stosowane są w wielu zakładach przemysłowych i produkcyjnych, podając sprężone powietrze do specjalistycznych instalacji. Jako alternatywne źródło zasilania maszyn pozwalają uniknąć awarii, których wystąpienie mogłoby zahamować  realizację zadań. Gwarantując pracę w równym, szybkim tempie przez długi czas, w znacznym stopniu przyczyniają się również do generowania oszczędności. Bez kompresorów śrubowych ciężko wyobrazić sobie prace również w warsztatach samochodowych, czy serwisach wulkanizacyjnych oraz lakierniczych. Urządzenia te są bowiem w pełni kompatybilne z kluczami, szlifierkami i pistoletami natryskowymi. Ich użycie wpływa na szybkość wykonywanych usług, umożliwiając realizację licznych zleceń w ciągu jednego dnia. Kompresory śrubowe, zwłaszcza te w formie mobilnej,  przydają się ponadto na placach budowy. Bez trudu da się je zabrać w każde miejsce, napędzając nimi pistolety do malowania, urządzenia do szpachlowania lub klucze udarowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas