Artykuł sponsorowany W jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się hydraulikę siłową?

W jakich gałęziach przemysłu wykorzystuje się hydraulikę siłową?

Sposoby wykorzystania elementów hydrauliki siłowej w przemyśle, wykorzystanie układów hydraulicznych, elementy hydrauliczne w maszynach, zastosowanie hydrauliki siłowej,Układy hydrauliczne są wykorzystywane w wielu branżach zarówno przemysłu lekkiego, jak i ciężkiego. Pozwala nie tylko na precyzyjne wykonywanie prac remontowych, produkcyjnych. Umożliwia również przeprowadzanie ciężkich robót budowlanych i ziemnych, których człowiek manualnie nie zdołałby wykonać. Zobaczmy, gdzie spotykamy się z hydrauliką siłową?

Gałęzie przemysłu wykorzystujące układy hydrauliki siłowej

Przemysł bez hydrauliki siłowej nie mógłby istnieć, gdyby nie hydraulika siłowa. Wykorzystywany jest w rolnictwie, lotnictwie, górnictwie czy budownictwie. To jednak nie wszystkie branże, których dotyczy. Obszar wykorzystania układów hydraulicznych jest o wiele szerszy. Dlaczego elementy hydrauliczne w maszynach są powszechnie stosowane? Wszechstronność zastosowań hydrauliki siłowej związana jest z faktem, że działają one bez dostępu do prądu, przez co może być wykorzystywana w trudno dostępnych miejscach, na terenach nieuzbrojonych. Jest ona stosowana niemal w każdej gałęzi przemysłu, jak dajmy na to:

 • przemysł lotniczy,
 • przemysł górniczy,
 • przemysł energetyczny,
 • przemysł maszynowy,
 • przemysł hutniczy,
 • przemysł samochodowy,
 • przemysł stoczniowy.

Gdzie wykorzystywana jest hydraulika na co dzień.

Przemysł to nie jedyne miejsce, gdzie powszechnie stosowana jest hydraulika siłowa. Spotykamy się z nią również na co dzień. Przykładem mogą być tu często używane w garażach podnośniki samochodowe, windach czy samochodach. Układy hydrauliczne wspomagają bowiem układ kierowniczy i hamulcowy. Na hydraulice siłowej opierają swe działanie wszelkiego rodzaju prasy, czy też wielkogabarytowe furty w hangarach z pojazdami podwodnymi. Czy to koparka, spychacz, czy dźwig nie mogłyby precyzyjnie wykonywać żadnych robót ziemnych bez hydrauliki siłowej. Dzięki nim możliwe jest:

 • sterowanie elementami maszyn,
 • podnoszenie dużych ciężarów,
 • napędzanie silników hydraulicznych
 • obróbka mechaniczna metali poprzez zginanie, zgniatanie, czy cięcie elementów konstrukcyjnych.

Hydraulika siłowa w maszynach wymaga stałych przeglądów

Firmy, branże oparte na układach hydrauliki siłowej wymagają okresowych czynności kontrolnych i przeprowadzania prac serwisowych. Właściwie prowadzony, regularny serwis pozwala ustrzec się przed niekontrolowanymi, nagłymi przestojami w pracy i tym samym ryzyka ponoszenia strat z tym związanych. Ważne jest zatem korzystanie z doświadczonych firm świadczących usługi serwisu hydrauliki siłowej. Solidna firma nie tylko sprawnie dokona diagnozy miejsca usterki, ale również dzięki posiadaniu rozbudowanego parku maszynowego będzie mogła dokonać większości napraw na miejscu. Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas