Artykuł sponsorowany O akumulatorach hydraulicznych opowiadają fachowcy z firmy HYDROBOG

O akumulatorach hydraulicznych opowiadają fachowcy z firmy HYDROBOG

Układy hydrauliki siłowej między innymi maszyn budowlanych nie tylko składają się z licznych przewodów i podzespołów roboczych zwanych cylindrami hydraulicznymi. Niebywale ważne są również komponenty zwane zasilaczami hydraulicznymi, a zaliczyć można do nich: stacjonarne zasilacze hydrauliczne, kompaktowe zasilacze hydrauliczne, silniki, specjalne zbiorniki oraz filtry. Bardzo ważne są również akumulatory hydrauliczne, o których w dalszych częściach artykułu opowiadają fachowcy z firmy HYDROBOG z miejscowości Kobylanka.

Do czego służą akumulatory hydrauliczne?

Jak wyjaśniają fachowcy z firmy HYDROBOG, która specjalizuje się między innymi w produkcji i serwisie akumulatorów hydraulicznych, tego typu podzespoły mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je nawet w prostych układach hydraulicznych, a ich zadaniem jest kompensacja zmiany wymiarów cylindra przy pomocy odpowiednio naładowanego ciśnienia. Ponadto akumulatory te mają za zadanie uzupełnianie przepływu oraz gromadzenie objętości oleju. Dzięki nim układ może w późniejszym czasie wykorzystać rezerwy energetyczne, a także może zostać zasilony w sytuacjach awaryjnych.

Fachowcy warsztatu HYDROBOG dodają, że akumulatory hydrauliczne odpowiadają za tłumienie pulsacji ciśnienia oraz zaburzeń przepływu. Tym samym tego typu zasilacze znacznie wpływają na podwyższoną wydajność całej hydrauliki danego układu. Nie może zatem zabraknąć ich zarówno w przemysłowych instalacjach (np. w urządzeniach górniczych), jak i w układach hydraulicznych maszyn budowlanych, leśnych czy też podnośnikowych.

Rodzaje akumulatorów hydraulicznych

W zależności od zastosowania i budowy układu hydrauliki siłowej akumulatory hydrauliczne mogą różnić się swoim rodzajem. Specjaliści zakładu HYDROBOG wyróżniają ich kilka typów. Ze względu na konstrukcję wymieniają oni akumulatory hydrauliczne membranowe, tłokowe oraz pęcherzowe, które mają odmienne przegrody wewnętrzne – te w formie membran, tłoków lub specjalnych pęcherzyków. To one oddzielają ciecz utrzymywaną pod wysokim ciśnieniem od gazu, chroniąc również  podzespoły przed rozszczelnieniem. Prócz tego akumulatory hydrauliczne mogą różnić się swoim kształtem. Na rynku dostępne są zasilacze produkowane w formie wydłużonych pocisków, obłych jabłek czy też po prostu prostokątów. Czy to jednak jedyne rodzaje akumulatorów?

Akumulatory hydrauliczne to zasilacze hydrauliki siłowej, które różnią się też ze względu na rodzaj akumulowanej energii. Akumulatory sprężynowe akumulują energię potencjalnego ciężaru, a te ciężarowe gromadzą energię ciała stałego. Zasilacze hydrauliczne gazowe opierają zaś swoją pracę o energię sprężystości gazu.

                                                   – wyjaśnia jeden ze specjalistów Zakładu Hydrauliki Siłowej HYDROBOG.

Produkcja akumulatorów hydraulicznych

Zasilacze hydrauliczne w postaci akumulatorów składają się z wielu elementów. Dla przykładu wersję pęcherzową tworzy się z osłony wraz z zaworem i uszczelnieniem, nakrętek i o-ringów, pęcherza gumowego i kompletnego z uszczelnieniem, pierścienia dolnego i podporowego, tulei gwintowanej, śruby odpowietrznika, korpusu zaworu, kompletnego zaworu przyłączającego dla hydroakumulatora, a także z zestawu uszczelnień.

Lista wymaganych elementów jest zatem długa, a każdy z nich musi wyróżniać się wysoką jakością. Na nią liczyć można we współpracy z firmą HYDROBOG, która oferuje produkcję akumulatorów hydraulicznych i innych hydrozasilaczy wedle indywidualnych wymagań klientów. Gotowy osprzęt zawsze wykonany jest z certyfikowanych podzespołów zamontowanych ze szwajcarską precyzją w zgodzie z branżowymi normami PN-EN, ISO i DIN. Zakładu Hydrauliki Siłowej HYDROBOG tym samym słynie z produkcji bezawaryjnych i wysokowydajnych hydroakumulatorów do nawet najbardziej wymagających zastosowań.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas