Materiał Partnera Usługi dźwigowe niezbędne na placu budowy

Usługi dźwigowe niezbędne na placu budowy

Plac budowy większości osób kojarzy się przede wszystkim ze sporymi dźwigami, które wykorzystywane są głównie do transportu materiałów budowlanych. To właśnie za ich pomocą powstają majestatyczne konstrukcje składające się nawet z kilkudziesięciu kondygnacji. Zakup żurawia wiąże się jednak ze sporymi kosztami, dlatego wiele firm budowlanych zdecyduje się na skorzystanie z usług dźwigowych. Kiedy dokładnie przydają się one na placach budowy?

Transport materiałów

Materiały budowlane wykorzystywane do wznoszenia konstrukcji charakteryzują się przede wszystkim sporymi gabarytami. Nierzadko w związku z tym podnosi się znacznie ich ciężar, co z kolei oznacza sporo problemów z transportowaniem takich elementów konstrukcyjnych. Najczęściej do ich wykonania stosuje się beton, co w przypadku komponentów z dodatkowym zbrojeniem może oznaczać masę na poziomie kilkunastu ton. Nie jest to jednak problemem dla specjalistycznego żurawia, który dostępny jest w ofercie firm świadczących usługi dźwigowe.

Co ciekawe, maszyna umieszczana jest na specjalnie przystosowanym do tego celu aucie ciężarowym, dzięki czemu żuraw jest w pełni mobilny. To duży atut firm realizujących kompleksowe usługi dźwigowe – są one bowiem w stanie dostarczyć żurawie w wybrane przez klienta miejsce i dowolnie modyfikować ich lokalizację. W taki właśnie sposób działa Dźwig-Mar s.c. – rozbudowana flota obejmuje szereg nowoczesnych pojazdów wykorzystywanych m.in. na placach budowy. Co jeszcze w takich miejscach wykonuje się w ramach usług dźwigowych?

Rozładunek, załadunek i nie tylko

Zanim jednak elementy konstrukcyjne trafią do wybranego przez kierownika budowy miejsca, konieczne jest ich rozładowanie z ciężarówki dostarczającej wybrane materiały. Takie prace wymagają ogromnej precyzji oraz specjalistycznego żurawia, dlatego warto wynająć go z profesjonalnej firmy zajmującej się usługami dźwigowymi. Są one realizowane rzetelnie i bezpiecznie, a dodatkowym atutem jest brak konieczności zakupu niezwykle drogich, nowoczesnych żurawi.

Składająca się z nich flota firm świadczących usługi dźwigowe pojawia się też na placach budowy w celu wykonania prac rozbiórkowych. Nierzadko bowiem konieczne jest usunięcie starych już elementów konstrukcyjnych i materiałów budowlanych, do czego często wykorzystuje się właśnie żurawie. W zależności od miejsca, w którym znajduje się przeznaczony do wyburzenia obiekt, firmy gwarantujące kompleksowe usługi dźwigowe dobierają żuraw w taki sposób, by dysponował on wysięgnikiem o odpowiednich parametrach.

Opracowanie:

Dźwig-Mar s.c.

Nowa Biała 64 lok. 4

Podziel się