Artykuł sponsorowany Usługi dźwigowe realizowane w branży budowlanej

Usługi dźwigowe realizowane w branży budowlanej

Wzniesienie budynku wielokondygnacyjnego wiąże się z koniecznością realizacji szeregu prac na wysokościach. Istotne jest też, by materiały budowlane z powodzeniem można było dostarczyć na kolejne piętra powstającego obiektu. Każda z tych czynności wymaga zatem specjalistycznych rozwiązań w zakresie usług dźwigowych. Jakie z nich świadczone są najczęściej dla branży budowlanej?

Transportowanie materiałów budowlanych na wysokości

Przy budynkach wielokondygnacyjnych najczęściej wykorzystuje się prefabrykaty betonowe, z których powstają elementy konstrukcyjne obiektu. Zastosowanie takiego materiału sprawia, że komponenty z niego wykonane stają się niezwykle ciężkie. Ich bezpieczne przetransportowanie na określoną wysokość jest więc problematyczne dla ekipy budowlanej. Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dźwigowych. Za pomocą specjalistycznego żurawia operator bezpiecznie dostarczy wskazane materiały budowlane na wybraną kondygnację powstającego budynku.

Nie jest to zadanie łatwe – wymaga sporej precyzji i ostrożności. W sposób odpowiedni wykonają czynności w tym zakresie specjaliści z firmy Górka. Jest to przedsiębiorstwo świadczące usługi dźwigowe m.in. dla budownictwa. Przy konstruowaniu budynków dźwig jest potrzebny nierzadko również do przenoszenia np. obiektów tymczasowych tuż po ich rozładunku. Pomaga to w szybkiej organizacji i zagospodarowaniu placu budowy. Kiedy jeszcze wykorzystuje się usługi dźwigowe na budowie?

Szybki rozładunek i załadunek dzięki dźwigom

Zastosowanie żurawi na budowie jest dość szerokie. Ich spory udźwig pozwala wznosić wybrane materiały budowlane na konkretne kondygnacje, ale jest też wykorzystywany w rozładunku chociażby betonowych prefabrykatów. Docierają one na plac budowy przeważnie transportem samochodowym, a za ich rozładowanie odpowiedzialny staje się operator dźwigu. Często usługi dźwigowe są też sposobem na przenoszenie sporych kontenerów czy naczep z materiałami sypkimi, np. piasek lub żwirem.

Odpowiednie dopasowanie żurawia pozwala również na transportowanie pracowników budowy na wyższe kondygnacje powstającego obiektu. Jest to w pełni bezpieczne i daje możliwość szybkiego dotarcia ekipy na spore wysokości. Usługi dźwigowe dla budownictwa są zatem dość zróżnicowane, jednak każda z wymienionych czynności wymaga sporych umiejętności operatora. Ważny jest też sam dźwig – powinien być dopasowany do konkretnego typu eksploatacji, a jego stan techniczny nie może w żaden sposób zagrażać bezpieczeństwu osób znajdujących się na placu budowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas