Artykuł sponsorowany Usługi dźwigowe do wielu zadań budowlanych

Usługi dźwigowe do wielu zadań budowlanych

Gdy mamy do przeprowadzenia prace budowlane, które ciężko jest zrealizować inaczej niż za pomocą maszyn, na myśl przychodzą nam żurawie samojezdne czyli dźwigi. Ten specjalistyczny sprzęt bywa do zastąpienia, a korzystanie z usług dźwigowych w określonych sytuacjach jest niezbędne.

Do jakich zadań wykorzystuje się dźwigi?

Dźwigi pracują przy wielu różnych zleceniach, najczęściej wykorzystuje się je w branży budowlanej i przemysłowej, gdzie mogą wykonywać liczne prace różnych kategorii. Wynajem dźwigów będzie odpowiedni w sytuacji, gdy potrzebujemy przetransportować ładunek o sporej masie lub o dużych gabarytach, a czasem mogą dotyczyć te obydwa kryteria.

Sytuacje, podczas których warto skorzystać z żurawi samojezdnych zachodzą podczas wielu prac na budowie. Mogą one dotyczyć rozładunków towarów, montażu elementów stalowych i betonowych, podawania płyt szalunkowych czy wielu różnych innych zadań jakie stoją przed budowlańcami.

Można też skorzystać z usług dźwigowych nie tylko wtedy gdy dźwigi są całkowicie niezbędne! Istnieje szeroki zakres robót, które można by przeprowadzić za pomocą innych maszyn lub nawet z użyciem siły ludzkich rąk, jednak to dźwig może zapewnić ich sprawny przebieg. Biorąc pod uwagę większą wydajność pracy, wynajem dźwigów często jest bardzo korzystny.

Jaki dźwig warto wynająć?

Żurawie warto jest dobierać względem wykonywanych prac. Najważniejszymi parametrami determinującymi wybór dźwigu jest jego udźwig oraz wysokość podnoszenia. Wynajem dźwigu, który jest "zbyt mały" może sprawić, że będzie on musiał często zmieniać stanowiska swojej pracy i przejeżdżać z miejsca na miejsce, aby móc sięgnąć we wskazane miejsce, lub bezpiecznie podnieść ładunek o masie nieprzekraczającej udźwigu maksymalnego.

Dlatego jeśli mamy wątpliwość co do tego jaki żuraw zamówić warto jest najpierw skonsultować się z firmą, która świadczy usługi dźwigowe. Fachowcy nawet za pomocą kontaktu telefonicznego są w stanie doradzić dobór odpowiedniego sprzętu, a w razie potrzeby mogą wysłać operatora dźwigu na miejsce przeprowadzenia prac, aby ocenił rzeczywiste warunki do przeprowadzenia prac.

Wynajem dźwigów i profesjonalne usługi żurawiami wiążą się z obsługą doświadczonego operatora. Ci najlepsi, mający wieloletnie doświadczenie mogą okazać się naprawdę pomocni przy przeprowadzeniu nie łatwych zadań. To od operatora właśnie zależy bezpieczeństwo personelu w obrębie stanowiska pracy dźwigu, a w wielu wypadkach i na całej budowie, ponieważ zakres pracy żurawi może być rozległy.

Wybierz wynajem dźwigów u profesjonalistów

wynajem żurawia

Usługi dźwigowe warto jest zlecić jedynie odpowiedzialnym i doświadczonym fachowców. Dobrze więc wybrać firmę, która ma w swojej ofercie także wykwalifikowanych operatorów i żurawie samochodowe o doskonałym stanie technicznym. Nowoczesne dźwigi potrafią usprawnić wykonywanie prac w stosunku do sprzętu z poprzedniej epoki, a co za tym idzie - przeważnie będzie bardziej opłacalne, paradoksalnie nawet przy wyższych cenach za 1h pracy.

Wynajmem dźwigów zajmuje się wiele przedsiębiorstw, u których można zamówić rzetelne usługi. Maszyny tego typu dostępne są w całej Polsce, więc z pewnością będziesz mieć możliwość wyboru sprzętu, który stacjonuje blisko miejsca, w którym chcesz przeprowadzić swoje prace. Szukając dźwigu na wynajem w Gliwicach warto zwrócić uwagę na firmę Usługi Dźwigowe Marian Polak, która świadczy wynajem żurawi samojezdnych wysokiej klasy, z możliwością dojazdu do większości śląskich miast.

Zapotrzebowanie na dźwigi jest całkiem spore, dlatego też warto zarezerwować sprzęt z odpowiednim wyprzedzeniem. Niejednokrotnie praca żurawia powinna koordynować się z innymi maszynami lub konkretnymi procesami technologicznymi, dlatego dobrze jest zamówić usługi dźwigami nawet kilka tygodni przed planowaną realizacją zlecenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas