Artykuł sponsorowany Sznury silikonowe – charakterystyka i zastosowanie

Sznury silikonowe – charakterystyka i zastosowanie

Sznury silikonowe są powszechnie wykorzystywane w budownictwie, branży winiarskiej i spożywczej. Przez producentów oznaczane są symbolem VMQ lub MVQ. Silikon jest materiałem o dużej tolerancji na niskie i wysokie temperatury. Sprawdzi się doskonale zarówno przy -50, jak i 230 stopniach Celsjusza. Nowoczesne sznury silikonowe powstają ze specjalnej mieszanki gumowej. Wpływa to na poprawę parametrów użytkowych tych elementów. Co wyróżnia sznury silikonowe?

Czym cechuje się materiał używany do produkcji sznurów silikonowych?

Sznury silikonowe produkowane są z gumy silikonowej, która należy do grupy związków kauczuków wielocząsteczkowych. Tworzą je długie łańcuchy polimerów, które w swojej strukturze chemicznej posiadają atomy krzemu i tlenu.  Charakterystyczna budowa materiału, z którego wytwarza się sznury silikonowe, umożliwia zastosowanie ich w wymagających warunkach środowiskowych. Odpowiada również za wytrzymałość tych elementów.

Dobór sznurów silikonowych do określonego zadania może być wyzwaniem dla niedoświadczonego kupującego. Na rynku dostępne są elementy o zróżnicowanych rozmiarach i stopniu twardości. Aby dokonać udanego zakupu, warto skorzystać z oferty sprawdzonego producenta artykułów gumowych. Jednym z nich jest firma SpecGum. Pracujący tam specjaliści zawsze służą fachowym doradztwem i wsparciem w wyborze odpowiednich akcesoriów.

Gdzie stosuje się sznury silikonowe?

Jak już wspomniano, sznury silikonowe wykazują dużą odporność na działanie wysokich i niskich temperatur, ale to niejedyna ich zaleta. Elementy te są niewrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe i działanie substancji chemicznych, w tym także alkoholu. Z tego też względu używają ich firmy produkujące napoje wyskokowe oraz przedsiębiorstwa działające w branży spożywczej.

Sznury z silikonu nie zmieniają bowiem smaku i zapachu cieczy, które są nimi transportowane. Ze względu na dużą elastyczność i  wytrzymałość sznury silikonowe stosowane są również w budowlance. Korzysta się z nich w czasie zakładania instalacji grzewczych i klimatyzacji. Spotkamy je także w ogólnie pojętym przemyśle, farmacji, medycynie i lotnictwie.

Kolorystyka i przekroje sznurów silikonowych

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się transparentne sznury silikonowe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nabyć ich w innych odcieniach. Guma silikonowa dość łatwo poddaje się barwieniu, a proces ten nie wpływa negatywnie na kondycję sznurów. Możliwe jest więc wykonanie tych elementów według palety RAL. Średnica standardowych sznurów silikonowych wynosi od 2 do 50 mm. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by stworzyć produkt na indywidualne zamówienie klienta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas