Artykuł sponsorowany Do czego sprawdzą się gumowe płyty na domowym podwórku?

Do czego sprawdzą się gumowe płyty na domowym podwórku?

Płyty gumowe zazwyczaj kojarzą nam się z wykorzystywaniem ich w różnego rodzaju przemyśle lub transporcie. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się jako amortyzacja oraz zabezpieczenie powierzchni od ciężkich maszyn. Jednak wbrew pozorom mogą też zagwarantować wiele korzyści na naszym przydomowym podwórku. Do czego wykorzystać gumowe maty? Podpowiadamy.

Bezpieczna przestrzeń do zabaw dla dzieci

Jedną ze zdecydowanie największych zalet płyt gumowych SBR czy EPDM jest ich elastyczność. Dzięki temu odznaczają się świetnymi właściwościami amortyzującymi. To natomiast jest niezwykle istotne dla każdego rodzica, który chce zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Coraz częściej na podwórko buduje się niewielkie place zabaw np. z huśtawkami, drabinkami do wspinania lub miniaturowym domkiem. Jednak biorąc pod uwagę fakt jak ruchliwe i żywiołowe są dzieci, warto już na samym początku pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu przestrzeni do zabawy, tak, aby dziecko w razie upadku nie zrobiło sobie krzywdy. Właśnie do tego idealnie sprawdzą się zarówno odporne na warunki atmosferyczne płyty gumowe EPDM, jak i SBR. Często stosuje się je także do wyłożenia nawierzchni pod koszem do koszykówki.

Zabezpieczenie przed uszkodzeniami i zabrudzeniami

Innym miejsce, gdzie zastosowanie gumowych mat będzie bardzo pożytecznym rozwiązaniem, jest oczywiście garaż. W większości domów stanowi on miejsce, które pełni wiele funkcji. Przede wszystkim trzymamy tam samochód, ale też niekiedy posiadamy niewielki warsztat, składzik różnych rzeczy, a nawet własną siłownię. Nawierzchnia z gumy posiada właściwości antypoślizgowe, zabezpieczy podłogę przed uszkodzeniami, jak również zredukuje hałas. Co więcej, wybierające te rodzaje, które są kwaso- lub olejoodporne nie musimy martwić się, że np. na skutek wycieku płynów samochodowych na posadzce pozostaną trwałe, nieestetyczne plamy. Niektórzy decydują się na wyłożenie matami gumowymi także ścian, co pozwala uniknąć zarysowań na karoserii samochodu podczas parkowania, szczególnie w wąskim garażu.

Praktyczna nawierzchnia

Firma Guma Point produkująca elementy i artykuły gumowe najwyższej jakości proponuje wykorzystanie elastycznych mat EPDM między innymi jako chodnik w ogrodzie lub sadzie. Wykonane z wyjątkowo trwałego kauczuku są odporne na wodę oraz mróz, dzięki czemu nie ulegają odkształceniom, ani się nie kruszą, a więc zachowają swoją funkcjonalność przez długi czas. Gumowe płyty można zastosować również jako podkład zabezpieczający i stabilizujący np. pod basen, meble ogrodowe lub drewno na opał.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas